Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha a macskám...

Mit csináljak ha a macskám depressziós?

Figyelt kérdés

Vagy 2 hete csak maga ellé néz és csak alszik. Aggódni kezdtünk miatta de elöször gondoltuk, hogy az internet segítségül hívjuk.Régen mindig játszott velem, most semmi. Velem aludt az ágyban, most inkább a lakás legmesszebi és legsötétebbi zugába bújik és ott alszik. Menekül tölünk és nem engedi, hogy simogassuk. Nem érte a küzelmúltban semmi trauma.

Nagyon agodunk miadta és szeretnénk megtudni, hogy hogyan gyógyithatjuk ki a depresszióból!

Köszi elöre is a válaszokat!


2011. jan. 24. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem sokkal többet érénél ha orvoshoz vinnéd a macskád te nagyokos. Vagy beteg vagy valami viselkedési problémája van (pl fél. Te nem láthatod mindig, mi történik vele, nem tudhatsz mindenről)..., nem depressziós. Vagy ha az is, akkor is az orvosnak kéne megállapítani.
2011. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Nagyokos? Teljesen normális kérdést tettek fel, mi ez a stílus?

Egyébként, tényleg jobb lenne elvinni az orvoshoz, az a biztos. De ő is egy élőlény, neki is lehetnek rossz napjai, épp úgy mint neked.

2011. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs de már nem bírom hogy mindenki ideír 'jaj haldoklik az

állatom hogy gyógyítsam meg otthon' stílusban ahelyett hogy vinnék a szakértőhöz...

2011. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Trauma éppenséggel bármikor érhet egy macskát, és lehet, hogy még csak nem is tudsz róla.

Például, az ágy alatt remegve tölthet egy fél napot, mert valamelyik szomszéd éppen szétfúrja a lakását...

2011. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagytátok egyedül hosszabb időre? Az én cicám pl. hasonló állapotba került, amikor elutaztam
2011. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászólók! Köszönöm a válaszokat. Nem volt még macskám, nem tudtam, hogy ez esetleg tipikus cica probléma, és előfordul néha, vagy tényleg probléma lehet.Végül is az ilyen kérdésekre találták ki a fórumokat, nem? Nagyokos hozzászólónak külön köszönet a stílusért. Nem haldoklik a cica, csak bánatos..
2011. jan. 25. 06:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy azonnal rohanni kell az állatorvoshoz, szóval nem értem miért kell ledorongolni valakit ha itt kérdez... Az én cicám is produkált már hasonló "tüneteket". Csak a 2. és a további alkalmaknál esett le, hogy mi váltotta ki. Ő pl. attól tojt be és húzódott vissza (egy teljes napig, étlen-szomjan), hogy idegen jött be a lakásba és piszokul megijedt tőle. Nagyon nagyon megijedt és nagyon nagyon depi lett :) Hosszú idő és türelmes szoktatás kellett hogy ez elmúljon - és nem állatorvos.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha gond van, ne vigyük dokihoz - csak annyit, hogy egy kérdést talán itt is megér feltenni...

2011. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bizony előfordulhat hogy beteg. egy barátnőm macskája ilyen tüneteket produkált. 3 nap után vitte dokihoz, ahol kiderült hogy valami fertőző betegsége van ami vérszegénységet okoz. Úgy volt hogy meg sem marad, de végül felépült. :) A cicákon általában pont így jön ki egy betgség.

Ellenben az én macskámnak is volt ilyen időszaka, de neki kutya baja sem volt. Kb 2 hétig volt ilyen.

Szóval nem nagyon lehet tudni. Szerintem ha mondjuk még egy hét múlva is ilyen, akkor vidd el dokihoz.

Addigis gondold végig, hogy biztos nem történt e semmi változás a cica életében. Tápváltás, akár egy új bútor, egy úk személy aki sokat van ott... A cicák nagyon érzékenyek az ilyesmire. :)

2011. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most, hogy írjátok tényleg volt tápváltás. Voltunk a dokinál, mert picit hullott a szőre, és az orvos javaslatára diétás tápot kap. De ez már 1 hónapja történt..Biztos, ami biztos, megkérdezzük az orvost is, jövőhéten úgy is aktuális a kontroll. Köszönöm mindenkinek!
2011. jan. 26. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!