Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudok megszelidíteni...

Hogyan tudok megszelidíteni egy idősebb macskát?

Figyelt kérdés

tegnap került hozzánk az utcáról. sztem 2-3 év körül van.

egész nap csak a sarokban ül. ahol nem férünk hozzá. meg sem mozdul. még csak közelíteni sem tudunk hozzá. Nagyon agresszív. minden bizonnyal fél.

Reggel már evett. Nem is keveset.

probáltam vele jáccani. egy bottal simogattam, majd kézzel. de mikor észrevette hogy a kezemmel simogatom... megkarmolt és fújt. Szerintetek meglehet vele birkózni? vagy inkább haggyuk?


2011. jan. 28. 17:58
 1/10 tommer2 válasza:
Megszelidítheted, de sok munka lesz, és valószínű vad marad valamilyen szinten.
2011. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meglehet vele birkózni. Én úgy fogadtam be egy kandúr macskát hogy az elején elfutott, nem jött közel. De a kaja mindent vitt. Kajával csalogattam a közelembe, és megpróbáltam megsimogatni, az elején még elfutott, de pár nap múlva már jöhetett a lépcsőn felcsalogatás. Aztán sok kitartással de már fel tudtam venni a kezembe és így felvinni a lépcsőn(hosszú a lépcsőnk) .Ezután pedig jött a lakásba szoktatás. Ma már itt van 2 éve :) és nagyon szelíd lett, bár néha még karmol.

Lehet hogy bántották és így bizalmatlan lett az emberrel. De egy kis türelemmel mindent el lehet érni.

Neked azt tanácsolom hogy etesd kézből finom falatokkal(olyannal amit nagyon szeret, pl: hal, máj, sonka, párizsi, virsli) csak vigyázz mert lehet hogy az ujjadba is beleharap, és próbáld meg közel tenni hozzá a kezedet az elején még ne érj hozzá, had szokjon meg. A lakás is új neki úgyhogy próbál meg csendet teremteni, és tegyél oda neki egy dobozt amiben el tud bújni( így biztonságban érzi majd magát) Próbálj meg játszani vele madzaggal, csak ne tegyél hirtelen mozdulatokat mert akkor megijedhet.

2011. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl sokat akarsz túl hamar. Egyelőre ne akarjál játszani vele, ne simogasd, csak tegyél ki neki enni meg inni, és hagyd békén. Aztán idővel maradj ott, miközben eszik, esetleg evés közben simogasd. De ne most rögtön. Egy idegen, emberhez nem szokott cicát nem két nap alatt fogsz megszelídíteni.
2011. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van rá esély sok türelemmel.Ki tudja mik történhettek szegénykémmel az utcán.Lehet sokszor bántották.Mi amikor elköltöztünk kertesbe egy hétre rábíztuk valakire,hogy vigyázzon rá amíg lebonyolítjuk a költözést.Egy hétig nem szólt hozzánk,hátat fordított mindig.Kiült az emeleti ablakba,és amikor be akartam onnan venni,inkább a gyors liftet választotta,kiugrott.Azért az ilyen karmolásokkal vigyázz,amíg meg nem csináltattál minden vizsgálatot a dokival,hogy minden rendben van vele,nem e beteg.
2011. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

sziasztok. köszönöm a válaszokat Igen azt gondoltam hogy nem lesz könnyű.

4 évvel ezelött egy ugyanilyen macskát találtam. ő beteg volt. de nem volt ilyen vad. könynebb dolgom volt vele. mostmár anyuméknál van. de egy kedves szobacica lett belöle.

remélem ez a macsek is olyan lesz :)

Igazábol én nagyon bátran egyből megsimogattam. akkor szerencsére nem harapott. utána szoltak hogy nagyon vad. sokat beszélek hozzá kedvesen. a játékot sem ugy értettem mint a kölyök cicákkal. hanem csak egy bot szerű valami madzaggal. hátha felfigyel rá. és ugy is lett... utána megint bátrabb lettem... akkor megint megsimogattam... aztán megkarmolt. és igen. félek hogy nincs e valami baja. ezért nem merem nagyon eröltetni a dolgot.

a kézből etetésre meg annyit hogy ha látnád ezt a macskát... te se mernéd. :)

nagyon vad. és nagyon csunyán tud nézni. eszméletlen. ilyen macskával én még soha nem találkoztam.

de hát. probálkozok. van elötte mindig kaja (2 féle) meg viz. remélem hamarosan ugy dönt hogy elöjön... mert igy hogy alig lájuk... azt se tudjuk mit csinál.... nem jo :S



köszönöm szépen a válaszokat. és ha valaki tud vmit segiteni még annak nagyon örülnék

2011. jan. 28. 19:50
 6/10 anonim válasza:
Megszelídíteni nem lehet az állatokat. Felismerik, megérzik a jellemeket. Egy élőlény, aki rossz körülmények között nő fel különösen érzékenyebben reagál, hisz érzelemgazdagabb, attól függetlenül, épp azért, mert negatív tapasztalatai vannak. A macskákat akár a hűvös is stresszessé teheti szerintem. Észrevettétek már, hogy azok az állatok akik megbíznak bennünk, milyen nyugalommal néznek a szemünkbe?
2011. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen. észrevettem. :)
2011. jan. 28. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint valóban brutál macska lehet. :D Lefotóznád őt, hogy megmutathasd nekünk? :) Kíváncsi vagyok rá.

F.

2011. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

megadod az e-mail cimed? külök át képet.

amugy sikerült kiszednünk a sarokbol....

most egy nagy ketrenek a teteje van rajta...

kicsit drasztikus. tudom. de lehet valahogy megprobáljuk kivinni a házból.

mert nagyon nem tettszik neki a helyzet... meg nekünk sem hogy ennyire agresszív.

kinézetre mondjuk annyira nem látszik rajta... max a termetéből. kegyetlen sokat eszik.

hosszú szőrű. félperzsa macsek.

ugyanilyenem van... csak az kedvesebb.....

2011. jan. 29. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Ide elküldheted nekem a képet: chibiusa89@gmail.com

Kíváncsi vagyok rá. :)

Fanni

2011. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!