Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne előcsalni,...

Hogy lehetne előcsalni, megszelídíteni őket?

Figyelt kérdés

Mondta apukám, hogy hátul a kertben látott 3 kiscicát, ma én is láttam, amikor kihívott. De nagyon sok léc, cső van ott, ott elbújtak, aztán elszaladtak vhova a kertben, de nem lehet őket előhívni se, nagyon félnek :S:S És annyi hely van, ahova elbújhattak.. Épp kiscicát szerettem volna, erre itt vannak.. De hogy lehetne őket előcsalogatni? Raktam ki tejet, de ha esetleg pont akkor jönnének oda, amikor én ott vagyok, elszaladnának rögtön. Valami tipp? Annyira szeretném őket :((

Köszi előre is!


2011. júl. 2. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél ki nekik ennivalót, tejet, vizet, és várj. Jópár napba beletelhet, de ahol enni-inni kapnak, és van búvóhely, ott általában megmaradnak a macskák.

Fontos, hogy ne erőltesd. Cicával csak úgy lehet barátkozni, ha ő is szeretné, neki kell felajánlani.

üldögélj a kertben, olvass, stb, az a lényeg, hogy ne ijeszd meg őket, és szokják meg, hogy ott vagy.

Nem 10 perc lesz! 1 hét múlva akár cicáitok is lehetnek:)

2011. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak olyan nehéz.. mert gondolom senki nem simogatta őket még, és félnek az ember közelségétől, hátha bántani akarjuk őket :S
2011. júl. 2. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval, tegyél ki nekik kaját és légy türelmes. Az is lehet, hogy nem fog rögtön fogyni belőle, mindig tegyél frisset!

Azért is kell a türelem, meg a rendszeres friss kaja, mert lehet, hogy még kicsikék a cicák és az anyjuk nyilván szoptatja őket. 5-6 hetes korukban fognak elkezdeni enni, főleg mire látványos lesz a fogyás:)

Akkor se keseredj el, ha a legnagyobb igyekezeted ellenére egyszer csak eltűnnek, mert lehet, hogy ha már elég nagyok a kiscicák, az anyamacska hazaviszi őket bemutatni az eredeti gazdinak, ugyanis sok cica azt csinálja, hogy elmegy egy biztonságos helyre szülni és egyszer csak előhozza őket. Ha így történik, akkor kérdezd meg a szomszédokat, nem ott vannak-e, örömmel fog Neked adni egy kiscicát közülük:)

2011. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!