Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretném ivartalaníttatni a...

Szeretném ivartalaníttatni a lánycicámat. Mennyi idős korában vihetem? Továbbá mennyibe kerül ez a művelet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:

A műtét maga 6-12 ezer Ft között mozog. Ez doktoronként függ. (Enyém 6 ezerért csinálta)

Azt tudom, hogy a fiú cicákkal meg kell várni az ivarérett kort mindenképpen (8 hónapos körül) és csak akkor szabad vinni, biztos vagyok benne, hogy a lánycicáknál se lehet másképp.

2009. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy éves kortól szokták általában vinni, de lehet előbb is, ha már ivarérett. A miénket mi pl 10 hónaposan vittük.
2009. febr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Igen ivarérett kor után érdemes.
2009. febr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell megvárni az ivarérett kort! A macskák 6 hónapos kortól mindenféle kockázat nélkül ivartalaníthatók. Az én talált cicám tavaly februárban lett ivartalanítva kb. 6-7 hónapos korban és semmiféle egészségügyi problémája nincs.
2009. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt! Hasznos információkat kaptam! :-)
2009. febr. 6. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy meg kell várni az ivarérettséget kb olyan népi hiedelem, mint, hogy a szuka kutyának egyszer mindenképp szülnie kell, különben megőrül. Semmi alapja nincs. A korai ivartalanítást, már 6 hetes(!) kortól el lehet végezni, de mindenképpen ajánlott 6 hónapos koráig megcsinálni. Minnél később végzik a beavatkozást, annál több a kockázat.

Részletek itt:

[link]

2009. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem az állatdoki azt ajánlotta, hogy5-6 hónapos korában érdemes mert gyorsabban gyógyul. Most januárban át is esett rajta. Már az nap ugrándozott, de szegény nem tudott lefeküdni aludni, mert előbb kiürült belőle a fájdalom csillapító, nagyon sajnáltam,de ennek már egy hónapja és boldog cica. :)
2009. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :-)
2009. febr. 7. 10:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 lánycicám van és egyszerre lettek ivartalanítva,mivel ikrek.A kisebbik már nagyon hamar felkelt az altatásból és már a szekrény tetején ugrált ,nem tudom hogy csinálta,de a másik Dagika-ő meghízott a műtét után-olyan édesen kóválygott az altatótól.
2009. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:-)
2009. febr. 10. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!