Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rágja meg a papírt?

Miért rágja meg a papírt?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 5hónapos lány cicám, aki mostanában nagyon szeret megrágni majdnem mindent,ami papírból van (legfőképpen a falon lévő rajzokat,amit elér)... Hiába szólok rá, egy idő után megint visszasomfordál és folytatja, pedig többnyire érti, hogy ha nem szabad, akkor nem szabad...

Lehetséges, hogy fáj neki a foga és azért rágcsál?


2011. febr. 7. 20:24
 1/5 anonim válasza:

A fájna a foga, szerintem nm papirt rágna.

Lehet, hogy szereti a papirt rágni és mást azért nm rág mert kemény. Ha nagyon zavar vagy nagyon akarod tudni miért csinálja, vidd el állatorvoshoz !

2011. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én cicám is rágja. Ő a kartont. Lehet, hogy fogcsere lesz, és azért.
2011. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Cass90 ***** válasza:

Az enyém az újságot egy centis kis cafatokra szedi ha nincs más amivel játszhatna :D A virágföldet kiszedi, hogy a rögökkel labdázzon, stb. Ezért ping-pong labdát kap mindig, amivel órákig elvan (konyhában, fürdőszobában ahol pattog)-csak ugye ez folyton begurul valami mögé.

Szerintem szidd le, hogy nem szabad (hogy tudja azért a különbséget, mi is rákiabálunk ha rajtakapjuk és felfogja- egy idő után) + kapjon valami játékot amiről tudja, hogy azzal viszont szabad játszani (mert más különben úgy is keres magának).

2011. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de engem is érdekelne. Az enyém már 9 hónapos, de folyton a kartondobozokat rágcsálja, szabályosan kitép belőlük ilyen pici cafatokat...

Ráadásul észrevettem, hogy a kaparófán lévő kenderzsineget is elkezdte eszegetni, és komolyan ízlik neki... Néha úgy érzem, hogy nem normális a macskám, de azért imádom :)

2011. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a fogváltás miatt lenne. A mi esetünkből ítélve legalábbis. Az én ciccem már lassan egy éves, de a kartondobozokat egytől egyik szétszedi. Belefekszik és addig rágja míg van belőle valami.:)

De sima papírt is, egyszer barátom az ágyon hagyta az egyik hivatalos papírját, amit a cica megtalált és megrágta a közepét, míg nem voltunk a szobában. Volt is sunnyogás utána...:)

2011. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!