Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináltok a cicátokkal/cic...

Mit csináltok a cicátokkal/cicáitokkal ha nyáron például egy hétre elmentek nyaralni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

16:58


Az nem "őrület". A kiscicák ilyenek. Rosszak. Ugyan úgy mint a kisgyerekek. Nálunk is amíg kicsik voltak, ahogy kitettük a lábunkat a lakásból, máris "rendezkedtek". Már benőtt a fejük lágya, nem csinálják. De két napnál tovább nem szabad egy macskát sem egyedül hagyni. És kajára, vízre akkor is nagyon figyelni. Legjobb ha társasága is van a cicának, mondjuk eleve két macskát a legideálisabb hazavinni. Fele annyi gondd nincs velük, mint az egykékkel.

2011. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd bácsi, néni nagy állatbarátok, mindig kutyájuk volt, cicát nem merték bevállalni mellé, ilyenkor helyettünk is simogatják őket, ők jönnek át etetni (kertes ház, kinti macskák).
2011. febr. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is nagyon sokat gondolkoztunk tavaly, mikor először elmentünk nagyaralni, hogy mi legyen. Így utólag azt gondolom, hogy a legjobb megoldást választottuk, mikor a szomszédasszonyunkat kértük meg, hogy jöjjön át reggel és este megetetni és kiatakarítani az almot. Bár saját bevallása szerint nem egy nagy macska-bolond, de nagyon megszerette a mi ki kölyökcicánkat. Sőt, két felnőtt gyermeke van, és amikor ráértek akkor ők jöttek át, mert ők alapból nagyon macskások, és örültek, hogy egy kicsit simogathatják, meg játszhatnak vele, mert nekik nincs.

Először én még arra is gondoltam, hogy visszaviszem addig a menhelyre, ahonnan hoztuk, de azt mondták, hogy ott már nem érezné jól magát, mert nálunk egyke, a menhelyen pedig akkor állandó hatalmi harcot vívna, hisz el van már szokva onnan. Esteleg, teljesen hivatalos szerződéssel, pénzért valamelyik munkatársuk mindennap eljönne ellátni. Hát állatszeretben biztos, hogy nem lett volan hiány, dehát nem szivesen enged be az ember egy vadidegent a lakásába. Macskapanzióban nem igazán gondolkodtunk, nem is tudom, hogy van-e itt a környéken, egyrészt az anyagiak miatt sem, másrészt úgy tudjuk, hogy a macska inkább ragaszkodik a jól megszokott kis helyéhez, nem szívesen mozdítottuk volna ki egyébként sem. Az meg aztán végképp fel sem merült bennünk, hogy magunkkal vigyük. Még akkor sem, ha a szálloda olyan lenne, ahol fogadnak kisállatot, mert ez alatt az egy hét alatt mi állandóan kirándultunk és lubickoltunk a Balatonban, tehát ugysem lettünk volna vele, és akkor még rosszabb neki egy vadidegen helyen szerintem.

Úgyhogy én azt tudom tanácsolni, hogy a cicának az a legjobb, ha a saját megszokott környezetében marad, és valaki minden nap meglátogatja.

2011. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!