Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miből másabb egy lakásban...

Miből másabb egy lakásban tartott macska természete, mint egy ki-be járós macskáé?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a ki-be járó életrevalóbb, életképesebb. A bennt tartottak 'eltunyulnak'.
2011. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
A bezárt macska bekattan egy idő után. És ha egyszer valahogy mégis kiszalad, akkor be van tojva. Volt egy pasim, aki sohasem engedte ki a cicáját. Szerintem attól volt olyan vad és bolond. Pl. mindenkire rátámadt, karmolt, harapott. Az ingerszegény környezet minden állatot megőrít.
2011. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ezt már én is halottam pár helyről, hogy azok a macskák, akik csak bent vannak, egyet gondolnak és a bújásból támadás lesz (nem a játék)

régen voltak macskáim ők ki-be járhattak ahogy a kedvük tartotta és nagyon kedves macskák voltak mind.

De ha ez a benti macskás dolog nem igaz akkor javítsatok ki légyszi.

2011. febr. 10. 21:56
 4/12 A kérdező kommentje:
"nem a játék" úgy értem nem játékból harap, karmol
2011. febr. 10. 21:57
 5/12 anonim ***** válasza:

A barátoméknál van 2 panelmacska. Az egyik egyik elég kis mulya, na ő tényleg eltunyult. A másik meg egy kicsit "zakkant". Lehet abban valami, amit mondasz, nála is előfordult már, hogy felugrott az ölembe, vakartatta magát meg dorombolt, aztán gondolt egyet és belém harapott. Olyan is volt, hogy ültem a széken és hátulról nekem ugrott, nem tudom, játszott-e vagy meg akart "támadni" de elég szépen összekarmolta a hátam. Hogy ez most mennyire annak tudható be, hogy lakásmacska, nem tudom.

Én egyébként sajnálom azokat a macskákat, akik egész életüket 4 fal között töltik. Oké, hogy sok embernek társaságuk, akiknek nincs idejük/lehetőségük kutyát sétáltatni, meg pl. ezek, akik 5 évig lakásban éltek, kb. 10 perc alatt kinyíratnák magukat, ha ezután kinti macskák lennének, de akkor is...

2011. febr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy ismerek kijárós macskákat is, ők tényleg sokkal életrevalóbbak, "vagányabbak", és sokkal szebb, dúsabb a bundájuk. :)
2011. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az életrevalóság oké, de a bundás dolog nálunk pont fordítva van. Anyukáméknak 3 macskája van, kinti-benti. Közülük egy kedves, a többi ha bejön, akkor is enni, vagy aludni. Sz*rnak az emberekre. Az én cicám benti, és a bundája is szebb, nem is vágyik ki, de ellustulva sincs. Ha megyek anyukámékhoz, ugyanúgy vadászik. Szóval ez macskafüggő.
2011. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és a benti cica emberekhez hogy viszonyul?
2011. febr. 10. 23:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem világ életemben kinnti cicáim voltak... mindig lett velük valami. Most csak bennti cicám van. 100 nm áll a rendelkezésére. Tök barátságos és nagyon szeret minket. Nincs eltunyulva meg bekattanva sem. Én nagyon szeretem. A tesómnak van 3 cicája. 2 tarka meg egy perzsa. A perzsa fiú, ivartalanított és néha kiszokott menni. Szeret kinnt lenni a többi cicával az udvaron, de pl ugyanúgy lomhább mint egy házi macska és pl 6 éves létére nem tud fára mászni :D De olyan domináms a többi állattal, hogy a kinnti cicák mindig elbújnak mikor ő kinnt van :D
2011. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A saját tapasztalatom alapján, a benti cica sokkal kedvesebb, bújósabb. Nálunk a kintiek nem foglalkoznak az emberekkel.
2011. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!