Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem mosakszik a macskám?

Miért nem mosakszik a macskám?

Figyelt kérdés

5 hónapos, szobatiszta cica. Nem túl egészséges.Folyik a szeme, köhécsel... Már többször látta állatorvos, de nem igazán változik. Elég keveset is eszik, nem is túl játékos. Ugyanakkor nagyon ragaszkodó, sokat dorombol. Sokat koslat utánam. :)Igen megszerettem, nem szívesen küldeném vissza a tenyésztőhöz (ingyen kaptuk, nem fajtiszta, de már betegesen jött hozzánk).

Gyerekeim vannak, nem szeretném, hogy elkapjanak tőle valamit. Egyébként minden szükséges oltást megkapott, jó kis helye van nálunk. De újabban látom, nem tisztálkodik.... azért ez már zavar.


2011. febr. 11. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha sosem volt egészséges hogy hogy be lett oltva? Mit jelent az hogy folyik a szeme? Lehet hogy macskanáthás. De amíg nem teljesen egészséges a cica, nem szabad beoltani. Szerintem itt a legkisebb gond, hogy nem mosakszik. Mit mondott az orvos? Remélem nem csak annál voltatok aki betegen beoltotta.
2011. febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De... de elegem is van belőle... csak fizetünk a macska állapota meg nem változik. Nem tudtam, hogy nem oltható betegen. Ő az első "saját" cicánk. A szemére azt mondja, hogy szaruhártyafekély... de én már ebben is kételkedem. Furcsa fehér folt van a szeme felszínén, ami kicsit nőtt, mióta nálunk van. Szemcseppet kapott, a köhögésére antibiotikumot is, sőt, a fülét is csöpögtetni kell. A férjemnek elege van belőle... De én nehezen válnék meg tőle, mert hihetetlen jó természetű, kedves kis állat.
2011. febr. 11. 12:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában betegséget, rossz közérzetet jelez, ha egy cica nem mosakszik. Különösen figyelmeztető jel, hogy keveset eszik és iszik és nem játékos. Az, hogy koslat utánad és kedves, nem jelent semmit. Két cicám is a karomban, dorombolva halt meg. És beteg állatot - éppúgy, ahogyan beteg gyermeket sem - sosem oltanak be!

Amikor új cica kerül a házhoz, az első bíztató jel, amikor talál magának egy kényelmes helyet és akkurátusan letisztogatja magát. Mindenképpen vigyétek el egy másik orvoshoz, ezt a leírtak alapján nem különösebben érdekli a cica sorsa. Írd meg, hogy melyik településen laktok, hátha lesz itt valaki, aki tud a környéketeken normális orvost ajánlani.

2011. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Győriek vagyunk. Ajánljatok "emberséges" állatorvost, légyszi!
2011. febr. 11. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ajánlani tudnék, csak nem győrit. Én pesti vagyok. Az én cicám macskanáthás volt, hasonló, és még rosszabb tünetekkel. Menhelyről hoztuk el, és több tízezer forintot költöttünk a gyógyszerire (szemcseppek, antibiotikumok stb.) És még munkám sem volt. Csak kölcsönkértem akitől tudtam. 3 orvosnál voltunk, és egyre csak rosszabb lesz az állapota. Én már elkönyveltem magamban, hogy el fog pusztulni. Átestünk egy tápcserén, ami látszólag jót tett neki, de még mindig nem gyógyult. Aztán kapott valami antibiotikumot, meg a táptól megerősödött a kis szervezete. Most múlt 10 hónapos, de még csak most fogjuk vissza vinni a második kombinált oltásra. Azt mondom, keress neki egy nagyon jó orvost, és nyeld be a pénzösszegeket. Mást nem tudsz csinálni. Ha elajándékozod, vagy másképp szabadulsz meg tőle, bánni fogod.
2011. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy nem csak ember gyerekeid vannak, hanem egy macskagyerek is. És míg, az embergyerekeknek eltudod magyarázni, hogy mi bajuk van, és hogy meg fognak gyógyulni, a macskagyereknek nem. Rád van utalva, ki van szolgáltatva, te vagy érte a felelős. Kerüljön ez akármennyibe is.
2011. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!