Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a tapasztalat? Szabad...

Mi a tapasztalat? Szabad tejfölt adni a macskának? Amit szivessen megeszik az adhato vagy esetleg káros lehet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát az én macsekom gyakorlatilag mindenevő, mostanában már egyenesen vegetáriánus lett, mindere kapható, megeszi a chips-től kezdve a levesben főtt zöldségeken át a tejen tejtermékeken át még a fújós tejszínhabot is, és még sose lett semmi baja! Ja, és idén lesz 12 éves!
2011. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit szívesen megeszik, az is káros lehet. Enyém is enne chipset, csokit, de nem adok neki. Meg is sértődik. De inkább ez, minthogy baja legyen. Tejfölt szerintem adhatsz neki keveset. De ez is tejtermék, gondolom ettől is lehet hasmenése.
2011. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Az én macsekomnak adtam tejfölt de hasmenése lett.
2011. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
70%
Talán furcsán hangzik, de igaz: a legtöbb macska laktózérzékeny! Lehet, hogy szívesen megeszik mindenféle tejterméket, de soknak gyomorfájása és hasmenése lesz tőle.
2011. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
A tej valóban nem jó nekik, de a savanyított formáit, mint tejföl, natur joghurt, kefir, adhatod a cicának, nem lesz tőle baja.
2011. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
az én macsekjaim nem hasmenésesek a tejtől, imádják a kakót, chipset, csokis pudingot, a kenyeret, a tejfölt, tejszínhabot, pizzát és még a kávét is lefegyelik... de tény hogy attól még, h egy macsek vmit szeret, káros lehet rá, és persze náluk is fontos a mértékletesség, ha néha adsz neki egy picit (mondjuk chips), akkor nem lehet baja
2011. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Az én Pufim egy lusta zabagép, aki, mint minden macsek húsevő, de szereti a főtt répát is. Nem adok neki gyakran, általában heti egyszer, de amint megkapja meg is eszi és csak utána a húst. Furcsa jószág :)
2011. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám egyszer ellopott egy kocka Milkacsokit.

Felfalta.

Tejfölt is szokott enni.

2011. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tejfölt, és savanyított tejtermékeket nyugodtan adhatsz, probiotikus joghurtot pláne. Jót tesz az emésztésüknek.

Zöldségeket is lehet, bár a szervezetük nem tudja hasznosítani, tehát nem ezzel kell jóllakatni.

Amit ne:

-chips, pattogatott kukorica: bele szorulhat a foga és az ínye közé, amit ő nem tud kipiszkálni, mint mi, emberek. Persze, lehet mondani hogy "én már x alkalommal adtam chipset, és soha..." oké. Lehet hogy 20 alkalommal nem lett baja, de lehet hogy a 21.-nél lesz, és tök felesleges egy jó kis ínygyulladást, fogászati problémát kockáztatni ilyen hülyeség miatt...

-kávé, alkohol: gondolom, ezt nem kell különösebben magyarázni...

-csokoládé: olyan anyagokat tartalmaz, ami ártalmas a macskákra

-disznóhús: a benne lévő parazita (amire egyébként nem vizsgáltatják be a húsokat, mivel az emberre veszélytelen), nagyon súlyos, gyógyíthatatlan, és halálos álveszettséget okozhat

2011. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért ne szabadna?Az én macskám kicsit finnyás,de imádja a tejfölt
2011. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!