Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek a szőrhullás ellen?

Mit tehetek a szőrhullás ellen?

Figyelt kérdés
Cicámnak túlzottan hullik a szőre.Megállok a nappaliban és szó szerint száll a szőr!Mitől lehet?Mit tehetnék ellene.
2011. febr. 13. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A szőrhullást csak a padló állíthatja meg.
2011. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit eszik a cicád, de attól is hullhat a szőre. Ha például allergiás az eledel valamelyik összetevőjére, az leggyakrabban a bőrterületeken jelentkezik, ezért fordul elő ilyenkor a szőrhullás. Ezzel viszont érdemes állatorvoshoz fordulni, hogy ott kiderítsék mire allergiás, már ha tényleg allergia okozza a tüneteket.
2011. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
furminator. googleon keress rá.
2011. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, a furminátort komolyan megfontolom.Te használod esetleg?tényleg jó?
2011. febr. 13. 11:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg jó, nem hiába kerül annyiba sajnos, amennyibe... De egyébként most épp vedlési időszak van, valószínűleg ezért hullik most nagyobb mennyiségben. Ha nagyon zavar, ruházz be egy ilyen ketyerére.
2011. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A furminator tényleg jó, hihetetlen mennyi szőrt képes kiszedni a cica bundájából. Eleinte gyakrabban használtam, aztán már elég csak hetente, kéthetente "átfutni" rajta (rövid szőrű a macsek).


De: a normális vedléstől nagyobb mértékű szőrhullás kezelésére nem a furminator való, azzal nem oldódik meg a gond - ha valóban van valami gond. Akár tápallergia, akár más (pl. gombás fertőzés - ami lassan alakul ki és ugyanilyen lassan múlik el, s erős szőrhullást okoz). Én biztosra mentem, ezért mintát vetettem a cicó bundájából és így derült ki, hogy gombásodás. Innentől a kezelés már egyszerű volt, tehát sokkal jobb ésszerűen megállapítani a valódi okot, mint nekimenni fűnyíróval vagy ész nélkül váltogatni a tápokat.

2011. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!