Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad, illetve érdemes a...

Szabad, illetve érdemes a cica körmét vágni, hogy a bútorokat ne tegye tönkre?

Figyelt kérdés
Hiába van kaparófája, akkor is minden bútoron edzést tart, fa ajtón, szekrényen és kárpitos bútoron is.
2008. jan. 31. 08:20
 1/9 anonim válasza:
16%

A cicát kiskorától szoktatni kell, hogy ne bántsa a bútort, virágot. Rá kell szólni. A körmét szabad vágni, de figyelj arra h a közepétől a tövéig van benne 1 sötétebb csík - azt ne, mert fáj neki. A csík előtt vágj a hosszából.

11 éves cica tulajdonosa

2008. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig szólj rá, ha máshol kapar és vidd a kaparófához és rakd rá a mancsait. Ha elkezd ott kaparni, adj neki jutalom falatot. Arra nem esküdnék, hogy abbahagyja a kaparást, ha levágod a körmét.. Ha viszont levágod, akkor csak speciális ollóval tedd és csak a végét csípd le. (Állat patikában vagy cicás kellékeket áruló boltokban tudsz olyat venni.)
2008. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kijárós a cica, semmiképpen ne vágd le a körmét, mert ha menekülnie kell, nem tud rendesen fára mászni, kapaszkodni! Ami az éleébe is kerülhet...

inkább vegyél neki macskamentát, kend be azzal a kaparófát, meglátod, szeretni fogja :) Illetve lehet kapni spray- ket, amik általában szintén macskamentát (is) tartalmaznak, amivel oda lehet szoktatni, ahová akarod.

Nekem is vannak cicáim, ezenkívül a munkám is hozzájuk köt, úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy én nem vágnám le semmiképpen, ha kijár, vagy esély van rá, hogy kimegy a szabadba.

2008. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A macskamentás spray tényleg használ,én is avval fújtam be a kaparófát és a cicám lelkesen kapargatja,és nem bánt mást.Sztem nem helyes levágni a cica körmét.
2008. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
88%
Ha benti cica, nyugodtan vághatsz a körme hosszúságából. Kisállítboltokban kapni olyan spray-t ami vonzza a cicát. Azzal fújd be a kaparófáját, és mindig ha elkezd kaparni vidd oda és a tappancsait húzd le a fán. Ha elkezdi csinálni - dícsérd meg.
2008. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A cicám nem kijárós, a kaparófához is próbálom a leírtak szerint szoktatni, rá is szólok, vagy újsággal meglegyintem ha mást kapar, de úgy látom hiába tudja, hogy nem szabad, direkt azzal szórakozik, úgy néz ki, mintha direkt bosszantani akarna, ill. felhívni a figyelmet magára. Egyébként már keresek valamilyen jó formáju fatuskót, talán azt jobban fogja kedveni.
2008. febr. 1. 08:48
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
szerintem nem szabad vágni a körmét.én amikor levágtam mind a négy lábáról,csóri macskám menni nem tudodt,sőt lábra állni se,mert összecsuklott,nem volt egyensúlya
2008. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Az én cicáimmal is ez volt a probléma,ami neked. Mivel nekem is két benti macskám van vágjuk a körmét, hogy ne szedjen szét semmit. Meg kell birkózni velük, de megéri, ugyanis nem szedi szét a bútorokat. A felső fehér részt szabad csak levágni, ami már sötétebb azt ne, mert fáj neki. Egyébként mióta vágom a cicáim körmét, azóta használják a körömkoptatót. Érdekes, de tényleg így van, mert ahogy levágtad a körmét, ezzel is erősíti. Nem árt a cicának, ha levágod a körmét.
2008. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A cica köröm vágást házilag nem annyira ajánlom... ink vidd el vmi állat orvoshoz vagy állat kozmetikushoz vagy ilyesmi...
2010. aug. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!