Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet hogy a macskám...

Hogy lehet hogy a macskám szinte semmit nem csinál egész nap?

Figyelt kérdés

Szóval a probléma az lenne, hogy egész nap nem csinál semmit...

Íme a napirendje: alvás (kb 12-14 óra), evés (kb 2 perc), séta a lakásban (5-10 perc), és alvás (a nap hátralevő részében)

Szóval hogyan lehetne felélénkíteni őt anélkül hogy bántalmaznám vagy kínoznám?


2011. febr. 16. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Irígylem a dögöt :)
2011. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kriszti83 ***** válasza:

Ugye nem Garfieldnak hívják?m :D

Benti cica? Vidd el sétálni, a friss levegőtől elevenebb lesz.

2011. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Enyémek is nagyrészt alszanak napközben, de azért este aktivizálódnak.

Én vettem nekik egy macskaalagutat,ezzel szerintem tudna játszani egyedül is.


[link]

2011. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves a macskád? az enyém 15 lesz nyáron, ős is egész nap alszik. Ha kijön a jó idő, akkor kint van egész nap és ki tudja mit csinál. Ha kaját kap mindig valamelyik szomszéd udvarából jön.
2011. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire ilyen a macska természet. Gondolom már nem kölyök, így a játék sem hozza lázba. Nekem is van kettő, az idősebbik átalussza a nap nagy részét és szerencsére az éjszakát is. Mivel ketten vannak, kergetőznek napi néhány percet a házban, de ezt akkor is megcsinálta az első velünk is, mikor még nem volt meg a második cica. Ha nem akar játszani, nem érdemes erőltetni. A természetben is sokat alszanak a macska félék, a lakásban tartott, gazdi által etetett cicáknak pedig még vadásznia sem kell.

Gondolom azt tudod, milyen játékokat szeretnek a cicák. Az enyémeknek vettem kis szőrös, zörgős egérkéket, azokat is szeretik dobálni, kergetni, az egyik pedig a zokni csomóval játszik, ha csak teheti, ellopja a zoknikat.

2011. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek is sokat alszanak, a mocskok:) Bár ha otthon vagyok napközben, akkor tzöbbet vannak ébren.

Az enyémek hajnalban aktívak,5-kor nekiállnak rohangálni kaparni, burogatni, stb.. amikor mi még alszunk, ill kora este.

Ilyenek a macskák. Főleg a bentiek. Ők többet alszanak, mert ingerszegény a környezetük.

2011. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nos az én macskám 5 éves lesz a nyáron, de az még szerintem annyira nem idős ahoz képest hogy 15-16 évig élnek, viszont már a sétáltatást próbáltam de pórázzal nem szereti, meg eleve fél is és ha megijed valamitől már rohan is fel a lépcsőházba... máskülönben csak fekszik a fűben, és meg sem mer mozdulni... játszani sem nagyon szeret.. néha mikor ad anyum neki egy húscafatot (mivel kikönyörgi), akkor azt dobálja de azon kívül nem sok mindent csinál, időnként sétál, esetleg rohangál a lakásban... akkor ez így egészséges, tehát nincs semmi baja mint pl unatkozik vagy rossz a közérzete, esetleg nem jól érzi magát?
2011. febr. 16. 12:48
 8/9 anonim válasza:

Nekem mondjuk kinti-benti a cicám és ez a napirendje:

7:00 bejön, eszik-iszik és lekuporodik aludni

12-13:00 körül felkel, kimegy isten tudja mit csinál, mert azonnal eltűnik a szemem elöl.

13-14:00 bejön, iszik alszik

19:00 kaja+alvás

21:00 kimegy vadászik (tuti mert ha megyek ki a kaput bezárni, a kocsi alól engem is levadászik)

Majd reggel folytköv.


Ezt igy halál frankon írtam, nem tudom miféle macska ez, de simán órát lehet hozzá igazítani. :)

2011. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Biztos neki is megvan papíron a napirend, és a bal mancsa felett egy Rolex órát rejteget:P
2011. febr. 16. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!