Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ötletnek tartjátok hogy...

Jó ötletnek tartjátok hogy kiscicát adjak ajándékba? Mennyi idő után szülnek a macskák?

Figyelt kérdés

Szóval a páromnak volt egy cicája akit imádott,sajna 1 éve meghalt,azóta is szomorú ha megemliti,ezért gondoltam,hogy mire 6 hónapot töltünk adok neki egy kiscicát ajándékba (2 hónap múlva lesz ez)Jó ötletnek tarjátok?


Barátnőm macskája terhes,már elég nagy a hasa,pontosan nem tudom mennyi ideje,de kb mennyi idő után szülnek a cicák?Mikor lehet elvenni a kicsiket az anyjuktól?


2011. febr. 16. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
2 hónapig vemhes a macska. A kiscicákat kb 10 hetesen ajánlott elvenni az anyjuktól. Alapvetően nem ajánlott állatot ajándékozni, mert az állat egy élőlény, az ajándék meg ajándék tehát elvileg arról nem tudhat az alany. Viszont egy állatra fel kell készülni, pénzbe kerül, időbe, lehet hogy neki nem az tetszik amelyiket te akarod adni, vagy a személyisége nem illik hozzá, stb. De ha te együtt laksz a pároddal akkor talán nincs olyan nagy veszélye. Bár akkor is inkább bevonnám hogy ő válassza ki a megfelelőt, vagy legalábbis nagyon kifaggatnám.
2011. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meglepinek több szempontból se. Ahogy előttem elmondták, az pénzbe kerül, ajándékozol egy csomó kiadást, és felelősséget 15 évre. Ráadásul lehet, hogy még tart a gyász, gondolni se szeretne másik cicára.

Másrészt ha kicsit is függetlenségféltő a pasi, tuti, hogy bepánikol ettől a félévfordulóra közös állat dologtól.


Ha megbeszéled vele, és akarja, akkor viszont elmehettek, és kiválaszthatjátok együt a kicsit.

2011. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam neki konkrétan,viszont kérdezgettem hogy mit mondana ha kapna töllem egy cicát meg célozgat hogy néha sokat gondol hogy jó lenne ha még mindig meglenne a cicája,még nem élünk együtt,nyáron tervezzük az összeköltözést...
2011. febr. 16. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy előttem is írták, egy állat nem való ajándéknak. Meg nem biztos, hogy a párod szeretne egy új állatot. Legalábbis ha az én cicám elpusztulna, biztos jó ideig nem akarnék újat. Meg abba gondolj bele, hogy ha nem tetszik neki, vagy csak nem akarja, akkor viheted vissza, és nem kéne egy kiscicával játszadozni. Szerintem meglepetésnek inkább vegyél neki valamit, vagy ha mindenképp ezt akarod, mondj le a meglepetés öröméről, és beszéld meg vele.
2011. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megszült a cica, és már elég nagyok a kicsik, fog meg a párodat, és együtt menjetek el kiválasztani. Persze, az maradjon titok, hogy miért cipeled magaddal a barátnődhöz. Így végül is meglepetést szerzel neki, és mégis ő választja ki a megfelelő cicust.
2011. febr. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Az előttem szólóknak igaza van természetesen (ami a macskatartás felelősségét illeti). De szerintem a te esetedben igenis jó ötlet a cica ajándékozás, biztos vagyok benne hogy hatalmas örömöt szereznél párodnak és ez mindvégig egy erős és fontos kapocs lenne köztetek (tapasztalatból mondom).

Mivel már volt cicája, ezért jól tudja hogyan kell velük bánni, hogyan kell gondozni, etetni stb, milyen költségekkel jár. Ez tehát nem lehet akadály.

Azt is tudod, hogy hiányzik neki.

És azt is, hogy te szeretnél neki cicát ajándékozni.

Akkor mégis mi bizonytalanít el?

Bele kell vágni, utána minden szépen menni fog. Mert akik szeretik az állatokat, azok mindent meg is fognak tenni jólétük érdekében.

Csak jól válassz, ez a lényeg. Puhatold ki, hogy melyik a kedvenc fajtája, milyen cica tetszene neki (én pl. egy szép cicás könyv közös esti lapozgatásával térképeztem fel az érdeklődését).

És ha "időzíteni" akarod, akkor akár nézelődj a neten, keress több helyen is.


De ha biztos vagy abban, hogy ezzel örömet szerzel és a feltételek is adottak, akkor ne habozz és ne hagyd magad elbizonytalanítani! Sok sikert hozzá! :)

2011. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a biztatást:)

Vigyázni biztos vigyáz majd rá...a kiválasztást meg egyedül gondoltam,hisz tudom miet szeret...Neki mind1 h fajtiszta e vagy nem,csak aranyos legyen...Dehát meik nem az?:D

2011. febr. 17. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!