Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiherélés után is jelölhet a...

Kiherélés után is jelölhet a macska? Miért pisil ennyit?

Figyelt kérdés
Négy éves fiú cica ki lett herélve egy fél éve kb, azóta a mostani időben többször észre veszem, hogy pisilget ide-oda... Nem úgy, hogy odamegy egy pöttyöt odatesz és otthagyja, hanem trónol rajta egy órát.. Ma reggel délután jövök le, az iskolatáskámon kuporog, és pisil rá...:@@@@@ Oké, ez egy dolog, magyaráznám azzal, hogy szereti az ilyen anyagú táskákat, minden utazóba meg mindenbe belemászik, egy régi ilyen anyagú táskát neki is adtunk már, hogy akkor bújkáljon abba. De az alomban is nagyon sokat ül most, reggel mgyek wcre, akkor is ott ült, most is takarítanám az almot, legalább 10 percet kuporgott benne, és nem kakált.. Aztán bejött, megyek ki, hogy akkor kiöntöm, mosom, öntök másikat, anya közbe itt sicceg neki, mert megint a táskámon volt, aztán gyors öntöttem neki újat, mert majdnem lepisilte a párnát.. Egyébként perzsa cica, le lett nyírva nemrég. Nem hinném hogy megfázott, bent van mindig, és máskor is lett nyírva, sosem volt semmi baja. Ez jelölés, vagy miért ül ennyit a kis pisin, úgy, hogy mikor magától bejön és otthagyja, megy is vissza? Most is pont bejött, megy is vissza az alomhoz, ebben az öt percben már harmadjára.. Miért?:S
2011. febr. 17. 18:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kibírja szombatig persze. Az állatorvost meg nem értem miért nem hívta fel a figyelmeteket a speciális tápra amit az ivartalanított macskáknak adni kell, főleg kandúroknál nagyon fontos. Innentől kezdve viszont tényleg etessetek azzal.
2011. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kaptunk ma ötre időpontot! Amúgy most mikor hazajöttem a wc ajtó nem volt nyitva, tehát nem ment be, viszont büdös vlt és láttam pöttyöket a kövön:S Meg van a földön egy zacskó, azt is lepisilte.. Sárgás, de nem véres. Amúgy nem lehet, hogy kakálni nem tud?:S A pisi meg lehet hogy jelölés, csak nem nagyon tanult meg fürge házimacska módjára pisilni, hanem ráguggol, és úgy ..?
2011. febr. 18. 14:45
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig minden fiú cicánk ivartalanítva volt, nagymamámnak is van 2, azok is és egyiknek se mondtak ilyen ivartalanított tápot. A mieink eszik ugyanazt mint előtte és semmi bajuk. A húgykő, vesekő nem függ össze az ivartalanítással.
2011. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Jó, csak az azért közrejátszhat, hogy a házimacskák kint vannak, túlélőbbek mint egy csótány, ez a kis hülye meg itt bent, fára mászni nem tud, ugyan ki szokott menni az udvarra, de másodikon lakunk, nincs hova másszon..(nem erkély). És a másik, hogy a perzsákat sajnos családon belül tenyésztik sok helyen, és ez már alapból minden perzsa ősére érvényes, csak hasonlítsd össze a fejüket a házimacskájéval, már szembeötlő a különbség:S
2011. febr. 18. 15:04
 15/19 anonim ***** válasza:
Ne beszélj butaságokat, elmondásod alapján, biztos, hogy vizelet-ürítési gondjai vannak, ha sokat jár az alomra, sokat nyalja a hátsó fertáját, avagy ahogy mondtad, nem tud ülni, látszik, hogy görcsöl. Örülök, hogy kaptatok időpontot, mert nem biztos, hogy túlélte volna, nekünk a doki 24 órát mondott, miután teletöltődött, 24 óra után leáll a veséje és elpusztul. Egyébként, ha nem nagyon dagi a cica, te is ki tudod tapintani a hólyagját, főleg ha már nagyon feszíti. De mostantól sajnos csak RC-t szabad neki adni, van egy gyógytáp, ami pont ilyen kövességre van, Urinary S/O a neve, állatpatikákban, illetve orvosi rendelőben tudsz venni. A mi cicánk imádta :) Remélem a tiétek is rendbe jön! Majd írd meg, hogy mit mondott a doki nektek!
2011. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

[link]


De igenis az ivartalanítás összefügg a húgykövességgel, itt egy jó tájékoztató cikk.

2011. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, a tünetek teljesen egyeznek:S

Az orvos azt mondta, nem tudott kitapintani semmit, a cicc kapott két gyulladáscsökkentő szurit, meg gyógyszert kell neki adni naponta, azt hiszem 10 napig, de ezt anya tudja. Most egész normális, ma már alig járt alomra, már amennyire alig az előző naphoz képest:S Köszönöm mindenkinek a segítséget és az aggódást:)

2011. febr. 18. 17:48
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát, nekünk nem volt ivartalanítva, mégis előjött a baj. Mindegy mostmár. Kérdező, figyeljetek oda a cicátokra, ha újra előfordulna, azonnal irány a doki! Örülök, hogy jól van a cicád :)
2011. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Voltunk, rendben van, és még barátságosabb is mint volt:D Eddig undok kismajom volt, bár borotválás után mindig kell a meleg, szóval akkor mindig odabújik este, de most mindig jön oda, meg úgy alapból kedves. Lehet azért, mert többet figyeltem rá mikor rosszul volt:/ Ne értsétek férre, előtte is, csak előtte mindig ha hozzányúltunk akkor harapott meg karmolt állandóan, aztán amíg ő nem jött oda addig inkább nem nyúltam hozzá, persze játszottam vele meg minden, de nem a saját kezemmel:)
2011. febr. 20. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!