Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segíthetnék a macskámnak?

Hogyan segíthetnék a macskámnak?

Figyelt kérdés
Jár hozzánk egy macska, látszólag nagyobb termetű mint a miénk. Már rengetegszer elkergettem, mert a mi macskánk Kormi védi a területét, és folyton harcolnak. Sokszor macskanyávogásra riadok és nekem kell őket szétszedni. Szegény Kormi már nem egyszer vérző sebbel jött haza és mostanában többször látok macskaszőrt meg vércseppeket a ház körül. Néha marad ételmaradék a tálban talán amiatt jön, de erre már nagyon figyelek az utóbbi időben, hogy ne maradjon a tálban semmi. Mit tehetnék hogy ne jöjjön ide többet? Már olyan sokszor elkergettem, utánadobtam cipőt meg ilyesmit. A férjem egyszer a seprűvel vágott rá, és ő is már egy tucatszor elzavarta, de mindig visszajár. Szerintem vad macska, elég csapzott a bundája, biztosan nincs gazdája. Szerintetek mit tehetnék? Nem akarom bántani, nem tudok állatot bántani, de féltem Kormit. Az a macska sokkal nagyobb nála. ...és mindkettő hím
2011. febr. 20. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én a sintért tudnám ajánlani, nem öli meg de elfogja gazdátlan állatot.

Meg nem rég láttam a tescoban, egy "állatriasztó" készüléket, ami elvileg olyan mint egy puska, de ez csak hangot ad ki. Igaz kutyák ellen találták ki(olyasmi mint a kutyasíp) de ez jóval erősebb (fájdalmas) hangot ad ki amit csak ők hallanak és nem is drága kb 2000ft körül van. Ha ezzel esetleg megpróbálod " lelődözni" talán elmenekül. Kérdés az is hogy nőstény e a cicád,mert akkor lehet műteni kéne ,lehet tüzel és azért jönnek a hímek. Remélem tudok segíteni valamivel,mert nekem is van cicám nem is egy és imádok őket.

2011. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Írtam, mindkettő hím. Az az állatriasztó nem riasztaná el az én macskámat is? Mert gondolom azt ő is hallja, nem csak a kis "vendégünk". A sintért nem kérhetem rá hogy itt várjon addig amíg a macska elő nem kerül, megfogni meg nem merem, de valószínűleg nem is tudnám.
2011. febr. 20. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha nem engeded ki Kormit? Legalább éjszakára. A sintér nem hülyeség, de tényleg azt kivárni mire megjön a macska... Én biztos, valahogy befognám és elvinném menhelyre.
2011. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kormi nem szobacica, nem engedjük be a lakásba, de amúgy sem őrizhetem egész nap szegényt, az a vad macska nappal is jön nem csak éjjel. Hogyan tudnék humánusan befogni egy ilyen macskát? Elég nagy termetű és vad. Kertes házban lakunk a város szélén, igen nagy szabad területük van a macskáknak, gondolom ő potya élelem reményében jár ide.
2011. febr. 20. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy tudnád befogni. Én biztos, hogy 6 réteg ruhában egy-két barát segítségével kimennék, és addig kergetném, amíg meg nem fogom. Bevágnám egy macskadobozba, és elvinném az első menhelyre.
2011. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ivartalanítsd a macskádat. A kertben tartott, ivaros kandúr macskák fele a 2 éves kort sem éri meg! Az ivartalanítás nagyon sok előnnyel jár. Nem fog elkóborolni nőstény cicák után kajtatva, vagyis sokkal kisebb rá az esély, hogy egy autó kerekei alatt végzi. Nem fog más kandúr macskákkal verekedni és verekedés közben súlyos sebeket, halálos, gyógyíthatatlan betegségeket(pl leukózis) összeszedni. Hiába sikerülne ezt a kandúr macskát elvinni egy menhelyre, csak idő kérdése míg a környékre téved egy másik.

A kandúroknál az ivartalanítás egy nagyon kis műtét, az operáció után pár órával már kutya baja sem lesz a cicának. Az ára 5-10 ezer forint között mozog, állatorvostól függően, de az ivarosságból eredő sérülések folyamatos kezelése ennek az árát jócskán meg fogja haladni.

Hidd el, ez a kis beavatkozás a macskád életét is megmentheti.

2011. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez utóbbi szerintem is a legjobb megoldás -bár nem tudom Kormi díjazná -e ezt az ötletet ...szegénykém elveszíti a férfiasságát :(
2011. febr. 21. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Legalább nem lesz több kóbor cica...

Jobb lenne ha Te veszítenéd el őt?

2011. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A macskák egyáltalán nem így fogják fel ezt az egészet, nem kell sajnálni miatta. Hidd el, ez a legjobb dolog amit tehetsz vele. Rokonomék kandúrja is ivartalanítva lett 8 hónapos korában, köszöni szépe, nagyon jól van. Nem szökik el, nem tépik össze más macskák és arany élete van.
2011. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!