Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kétségbe vagyok esve. Hogyan...

Kétségbe vagyok esve. Hogyan szoktassam az új cicánkat a kutyáinkhoz?

Figyelt kérdés
Van két kutyánk a hátsó udvaron. Az egyik már öregecske 10 éves kaukázusi kan. A másik egy drótszőrű vizsla keverék nőstény, 2 éves. Vele van a nagyobb probléma. Tiszta bolond, folyton ugrál, szimatol, benne van a vadászösztön, a véletlenül az udvarra betévedt macskákat széttépi, sőt a tengerimalacainkat is elkapta tavaly, szétcibálta őket, pedig csak egy percre nem figyeltünk és nyitva maradt a ketrec. Most kaptunk egy gyönyörű félperzsa cicust, 9 hónapos, szelíd, kutyához szokott a régi gazdájánál.Egyelőre nem engedjük ki a házból, de látszik, hogy vágyna ki a szabadba. Félek, ha kiengednénk és véletlenül a hátsó udvarra tévedne a kutyák széttépnék, főleg a vizsla. Viszont nemsoká jön a jó idő és a cicusnak is hiányzik majd a szabadság. Mit tegyek? Én megszabadulnék a kutyáktól, eladnám, vagy ajándékoznám,de a párom ragaszkodik hozzájuk de a cicához is. Össze lehetne szokatni őket valahogy?
2011. febr. 22. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Na, ez az utolsó előtti mondatod kicsapta nálam a biztosítékot....... Én is szeretnék sok mindent, de nem a már meglévő kutyáim és macskám kárára. Nekem például azért nem lesz ragdollom az elkövetkezendő kb. 10-12 évben, mert a 3,5 éves talált fekete macskám nem jön ki idegen macskával és ugye olyat meg tisztességes ember nem csinál, hogy egy "pedigrés" állat kedvéért kirakja a "simát"...... Úgyhogy ha szeretnétek a cicát, akkor tartsátok bent a házban. Nem olyan nehéz az, én sima utcai keverék macskát is kizárólag lakásban tartásra adtam örökbe, nincs vele gondja.....
2011. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy. Biztos vagyok benne, hogy ti nem tudjátok összeszoktatni őket, mert a kutyáitokkal közel sem foglalkoztok eleget, nincsenek nevelve. Ennek fényében azt mondom, ne engedjétek ki a macskát, mert biztosan megölik a kutyák. Ha soha nem engeded ki, nem fog vágyni a szabadba, mert nem tudja milyen az. Tudod, amíg nem eszel banánt, nem hiányzik az íze...
2011. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Egyébként nem tudom miért kell azt hinni, hogy nincsenek nevelve a kutyák, nincs velük foglalkozva?!! Mi igenis szeretjük őket, mindent megadunk nekik. A párom főleg, meg a gyerekek is sokat játszanak velük. Nincsenek megkötve mint sok helyen, egészséges szép kutyák, teljesen szabadon mozognak a hatalmas udvaron, nem úgy mint sok helyen ahol szenvednek a 60négyzetméteres panelban. Arról meg nem tehetek, hogy én inkább macskás vagyok és ezt a mostani cicát mindenki megszerette itthon mert annyira édes mint egy gyerek és okos. Egyértelmű hogy a cicát jobban féltjük mivel ő a kisebb nem a kutyák. Nem kell rögtön leugatni a fejem. Ja és ha annyira kutyaellenesek lennénk, eleve megoldanánk azzal, hogy megkötnénk őket láncra a cica miatt, de ez fel sem merült bennünk. Az hogy én elajándékoznám a kisebbiket az nálam úgy működik, hogy csakis ismerősnek és jó helyre. Valóban ez a kutya sokkal több figyelmet érdemel mint amit meg tudunk adni 100-ig, de sajna egész nap dolgozunk nem vagyunk minden percben itthon. Őt is azért hoztuk el egy helyről mert elaltatták volna. Szóval ennyit itt mindenkinek a "kedves hozzáállásáról". A kérdésem az volt, hogyan szoktassam össze, és jó lett volna olyanok írnak akik erre tudják a választ nem pedig bíráskodnak.
2011. febr. 23. 10:54
 4/8 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Valamit félreértettél, mert én egyáltalán nem akartalak leoltani. Csak elmondtam a tényeket. Te magad is írtad: "Valóban ez a kutya sokkal több figyelmet érdemel mint amit meg tudunk adni 100-ig, de sajna egész nap dolgozunk nem vagyunk minden percben itthon." Erről van szó, én egy szóval nem mondtam hogy ti rosszindulatból nem törődtök a kutyákkal. Én azt mondom, hogy ahhoz, hogy egy kutyát leszoktass a macskagyilkolásról, nagyon komoly nevelés kellene, amit már kiskorában el kellett volna kezdeni. Gondolom ha elvinnétek valahova és elengednétek, nem tudnátok visszahívni magatokhoz, főleg ha meglátna 1 macskát vagy egy nyulat. A jól nevelt kutyát pedig vissza lehet hívni. Egyébként a kutyának nem elég a kert, legalább heti 2-3 alkalommal így is el kellene vinni sétálni, hogy új ingerek érjék őt, és teljes legyen az élete. Én nem bántani akartalak, csak nem tudtok eleget a kutyatartásról. Mondom ezt úgy, hogy én egyébként macskás vagyok. Pedigrés cicáim vannak a házban, és soha soha nem engedném ki őket, mert nagyon sok rossz tapasztalatom van a kinti cicatartással kapcsolatban. Hidd el, ha nem engeded ki, nem fog neki hiányozni. Esetleg megpróbálkozhattok a hámmal, és úgy kivihetitek nézelődni, de akkor már nagyobb az esély rá, hogy kivágyódjon.
2011. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csináljatok elkerített kennelt a kutyáknak. Mondjuk alapból nem bírom a kutyákat, én biztos elvinném őket onnan. Na de egy macskának se jó bent, nem lehet szabadban. Nem tudsz nyáron szellőztetni mert kimehet bármikor.
2011. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
nem hiszem mert a kutya féltékeny
2011. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a tanulságos válaszokat. egytől egyig mindet. megpróbáljuk a cicát nem kiengedni. Ha mégis akkor lehet szerzünk valami cicapórázt vagy ilyesmi,de való igaz, hogy akkor meg lehet jobban vágyódna ki. Végső esetben ha nem is kötjük meg a kutyákat talán jobban elkerítjük őket, és ha a cica alapból fél tőlük majd reméljük nem mer a közelükbe menni. Egyébként sok cica van a környékünkön, itt viszonylag jó környéken vannak mert az autósforgalom is minimális, szóval annyira nem félteném a cicát ha néha kijárna. Egyedül csak a kutyáktól féltem!!
2011. febr. 25. 20:26
 8/8 anonim válasza:
Rugassad be őket, tedd egymás mellé a kutyust meg a cicát és ha felkelnek állítólag nem esnek egymásnak :D
2011. febr. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!