Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy felnőtt macska élelmezése...

Egy felnőtt macska élelmezése mennyibe kerül havonta? Kb

Figyelt kérdés
macskát szeretnék tartani és most próbálom összeszámolni a kötségeket, a válaszokat előre is köszönöm!
2011. febr. 24. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ mit akarsz neki enni adni. Ha mondjuk gourmet konzervet amiből egy adag kb. 200 Ft akkor egy kisebb vagyont. Az én macskám maradékot eszik és a kutya kajájából kap ( minden nap főzünk neki ilyen kutyáknak való húsból kaját tésztával vagy kutyatáppal ). Ezenkívül néha kap olcsóbb konzerveket, és tejet. Szerintem ha összeszámolnánk 1000 Ft- ből kijönne a cicus kajája és nincsen rosszul tartva.
2011. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én naponta egyszer adok a cicáimnak enni. A kajáltatás ha csak szárazat nézek (kitekatot esznek) akkor olyan 2ezer forint. Havonta kétszer kapnak konzervet, én az Auchanban szoktam venni az 600ft körül van, és sokszor esznek párizsit, vagy már olyan felvágottat amit mi nem eszünk. Egyáltalán nem drága
2011. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekünk most 6 cicánk van, így kénytelenek vagyunk konzervet venni nekik, de amikor csak egy volt, akkor simán elvolt maradékon. Annyit mondjuk hozzátennék, hogy anyukám mindennap főz, és mivel apukám szerint a kaja nem kaja hús nélkül, így nem főzelékkel lakattuk jól a macseszt. Szóval ha napi szinten van otthon húsétel, akkor boldogan elél azon a macska, nem kell neki külön vásárolni. Főzöl vagy kisütsz étkezésenként 1-2 szelettel többet, és jut neki is.
2011. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, h van 5 macska.Csakis frieskiest esznek meg.Kapnak még cicaszalámit,konzervet.Macskaalom is kell nekik.Azt is számold bele,hogyha beteg lesz vinni kell állatorvoshoz.Nálunk az 5 cica.kb havonta kaja és alom kb.6-7 ezer ft.De ez ugyebár 5 cicus... :)
2011. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
háromszázezer forint
2011. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A konzervről meg annyit, hogy egy macskának naponta egy konzerv kell, és az olcsóbbak olyan 120 Ft körül vannak. Szóval ez olyan 3000-3500Ft macskánként havonta. Nem érdemes a drágább konzerveket venni, megnéztem az összetevőket, és a drágábbak tele vannak mindenféle adalékanyagokkal. Ha senki nincs otthon egész nap, akkor napközbenre érdemes száraz tápot kiszórni neki, abból tud nassolgatni, ha megéhezik.
2011. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én két macskának napi egy 100Ft-os konzervet meg egy kevés száraz tápot vagy maradékot adok. Nem egy veszett összeg ha nem kényezteted el. Szerintem max 3000 Ft
2011. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha kertes házban laktok, akkor alom sem kell. Évtizedek óta az összes macskánknak sikerült megtanítani, hogy ha dolguk van, kéredzkedjenek ki, és a kertben végezzék el.
2011. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én prémium táppal etetek, csak szárazzaal. 17 000 Ft. a 10 kg-s kiszerelés, de ez egy cicának 4 hónapig elég. Tehát 4 250 Ft./hó. És a legjobbat kapja. :)
2011. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hááát, én azért egy kicsit többet költök a macskámra mint az előttem szólók. Bár havi lebontásban nem tudom mennyi. Száraz mindig van előtte, royal canin. Mi ezt aránylag olcsón vesszük nagy kiszerelésben. Naponta kap még alutasakos vagy konzerv eledelt, ezek darabja olyan 2-300 forint körül van. Szóval havonta elmegy kajára legalább 10 ezer forint szerintem, mivel 2 macska is van. Szerintem azért oda kell figyelni hogy minőségibb kaját adj neki, ha nem is a legdrágábbat de nem a legvacakabbat. Ezek tele vannak emészthetetlen szeméttel, nem tesznek jót a macskának. Maradékon meg azért nem szerencsés tartani mert nincsenek benne azok a vitaminok, ásványi anyagok amikre a macskának szüksége van és hiánybetegség léphet fel nála.
2011. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!