Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet veszett a macska?

Lehet veszett a macska?

Figyelt kérdés
Pár napja megtámadta valami, elég durván megsérült a nyaka alatt. A seb már kezd gyógyulni, azonban a macska szájából 2 napja folyik valami takony állagú váladék. Nagyon félek tőle, eddig nem bizonyult vadnak, bár a házból az istenért sem lehet kizavarni azóta, és alig eszik, hiába rakok ki neki ételt. Kinti macska, szóval bármivel összetalálkozhatott. :S Lehet veszett? Akkor mi a teendő? Állandóan emberek között van. Egyébként ilyen hamar már észrevenni a tüneteket?
2011. febr. 27. 13:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

A sok álszent paraszt, aki lepontozott, nyilván szintén otthon, kamillás borogatással kezeli az oltatlan macskája veszettségét, ugye? Vagy mi a probléma? Fájt az igazság?

Aki nem visz orvoshoz egy beteg állatot, az ne tartson! Ennyi!

2011. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy állatorvost, és be kellene vinni a rendelőbe, de 15km-re van. A veszettség nem valószínű, de lehet akár vérmérgezése is. De nem lophatom el a kocsit csak úgy. :( El pedig nem engednek, sajnálják rá azt a párezer Ft-ot (holott nem vagyunk szegények). Én sajnálom a legjobban, hogy a cica élete ilyen kegyetlen embereken múlik. :(
2011. febr. 27. 14:35
 13/18 anonim válasza:
Merre laksz?
2011. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
szüleidnek nincs szive.Neked vettek gyógyszert amikor beteg voltál?vagy rád is sajnálták a pénzt.Nem keresek kimagaslóan,de ha a cicám beteg,minden pénzt megér,csak gyógyuljon meg,ez a felelősségteljes állattartás.Ránk vanna utalva,mi felelünk értük...az ilyen embereket kitelepiteném egy lakatlan szigetre...
2011. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Csak megnyugtatásképp... a cicával már 2 hete történtek a dolgok, azóta szépen begyógyult a sebe és kutya baja már. :) Jókedvű, eszik rendesen, és teljesen jól van, holott nem volt orvosnál. Sajnálom, hogy kissé nagy felhajtás lett csinálva miatta.
2011. márc. 10. 19:56
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon örülök, hogy a macska jól van, de ezt a "nagy felhajtás" dolgot remélem, az itteni fórumbulira értetted... Sajna meg kellene gondolni, hogy ha ennyire nem foglalkoztok szegénnyel, mikor rosszul van, akkor jó helyen van-e az a cica. Hála az égnek, most magától megoldódott a dolog, de mi lesz legközelebb? Megint itt fogsz nyávogni a GYIKon? A szüleid meg széttárják a karjukat? Sajnos nekik, ha ilyen a hozzáállásuk, akkor nem való állat. Bezzeg ők szaladnak a dokihoz, ha valami gond van, de a macska ugyanezt már nem érdemli meg... Legalább annyira legyenek érett felnőttek, hogy ezekután megfontolják, elajándékozzák-e valakinek, aki esetleg még a tenyerén is hordozná a cicust.

Vagy annyit tehetsz, hogy félreteszel egy kis zsebpénzt, hogy ha hasonló szitu áll elő, fel legyél készülve valamelyest.

Nagyon örülök, hogy helyrejött.


F

2011. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Igen, sajnos lehet hogy veszett a macska... Tuom hogy már későn írok, de hátha valaki úgy járt mint te:(

Tehát akármilyen tünet észlelésekor rögtön szólni kell a szüleidnek, ha ők nem hajlandóak elvinni az állatorvoshoz, fogd a macskát, menj el és ilyenkor kivételesen ne halgass a szüleidre! Persze ne sima kézzel hanem gumikesztyűvel. Mert sajnos ha veszett akkor el kell altatni... Tudom hogy ez nagyon szomorú régen így haltak meg a kutyák is. Ma már kötelező az oltás számukra de a macskéknak nem. Tehát vidd el, lehet hogy nehéz de jobb lesz így mindkettőtöknek, és ne feledd nem biztos hogy veszett:)

2011. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Utolsó vagyok, na tudom hogy már meggyógyult, és én is örülök neki, csak tájékoztatásképpen írtam ;)
2011. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!