Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi okozhatta ezt nála? Hófehér...

Mi okozhatta ezt nála? Hófehér süket+születési rendellenesség? +link

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves hófehér cicánk akit édesanyám ismerősétől kaptunk még egész kis korában. Kiderült róla hogy süket és furcsa mód dupla körme van az 1. két lábán,nagyon aranyos,szeretnivaló macska(benti) most akarjuk elvinni kiheréltetni mert előfordul hogy megjelöli a helyét. Igazából a felesleges körmeiről lenne egy kérdésem,az ujjpárnáiból nőnek ki,és nem tudom szabad e levágni,megkérdezem majd az orvost akihez heréltetni visszük. nem találkozott már vmelyikőtök ilyennel? itt egy kép róla


[link]


2011. febr. 28. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A süketség a fehér bundájú, kék szemű cicáknál sajnos gyakran előfordul. A karom deformitás nagyon érdekes, még nem láttam hasonlót. A képet nem nagyon látom át, de mindenképpen nézessétek meg orvossal, ő többet fog tudni mondani. A macskák karmát egyébként nagyon óvatosan kell vágni, hogy ne sérüljön a köröm belsejében futó idegszál. Csak a felső egyharmad vágható le, a doki meg fogja mutatni, hogy mennyi.
2011. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
megvannak az eredeti körmei(funkcionálnak is rendesen mint a normális cicáknak) de az elülső lábain mindegyik ujjpárnából kinőtt egy karomféleség mint a képen is látszik,ezek nem nőnek és is nem húzhatóak vissza,csak vannak.Szóval az első két lábán 2 sor karom van:s Sajnálom szegényt,bár nem hátráltatja a mozgásban,de nem tudom nem kényelmetlen e neki...
2011. febr. 28. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvos megnézi, ő meg tudja mondani, van-e bennük ideg. Ha nincs, egyszerűen el fogja tudni távolítani, de ha van, akkor is megoldható egy műtéttel a dolog.
2011. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. febr. 28. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!