Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Korai volt az ivartalanítás?

Korai volt az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
6 hónapos kandúr cicánkat ma ivartalaníttattuk, még nem ivarzott. Most olvasgattam (tudom, már késő) itt-ott hogy egyes állatorvosok szerint az ilyen korai ivartalanítás több rizikóval jár mint ha később végzik el. Igaz ez? Én eddig abban a hitben voltam hogy jót teszek azzal ha ivarérés előtt ivartalaníttatom.
2011. márc. 2. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:

naén pont tegnap kérdeztem az itteni Állatklínika egyik orvosát és egyáltalán nem ajánlották hogy odavigyem 16 hetes Perzsa kan cicámat. Azt mondták majd 10-11 hónapos kora körül esetleg....

Addigra fejlődnek ki olyan másodlagos mirigyek vagy mik amik kellenek utána....

én várok míg nem lesz 1 éves.

de hátha nem lesz baja a cicádnak.

2011. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen korán műtött kandúrjaim. Mivel nem tudjuk a pontos korukat, aggódtunk, hogy rákezdenek és akkor éppen nem lesz időnk kórházba rohanni velük, a lánymacskák közül meg nincs az összes kasztrálva. Viszont azt mondta mind a három doki a kórházban, hogy semmi bajuk nem lesz a korai műtéttől, max. az, hogy extra méretűre nőhetnek. Na, ez nem jött be mindegyiknél. :)
2011. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16 hetes azért tényleg korai, de Amerikában meg állítólag már 2-3 hónaposan műtik őket... Fura.
2011. márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát de a 6 hónapos azért nem 16 hetes. És sokan meg azt mondták hogy a 6-8 hónap között a legideálisabb.
2011. márc. 2. 23:49
 5/10 anonim ***** válasza:

! hónapos macskával persze hogy elküldtek, de 6 hónaposan egyáltalán nem korai, nálunk az egyik kandúr 5 hónaposan vált ivaréretté. ilyen is van, és elég gyakori. Mi húztuk még egy hónapot, és asszem a mieink is 6 hónaposan lettek ivartalanítva. Semmi bajuk nem lett.

Nekem meg pont azt tanácsolta több orvos hogy ne várjam meg a teljes ivarérettséget, mert egyrészt ha elkezd jelölni, nem biztos hogy abbahagyja, másrészt a macskának is jobb ha soha nem is tapasztalja meg a szexuális vágyat.

2011. márc. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért remélem nem úgy állunk hogy "hátha nem lesz baja". Ez azért talán kicsit túlzás.
2011. márc. 2. 23:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és hozzáteszem hogy az a cica, aki már ivarérett volt, megmaradtak bizonyos "rossz" szokásai, csavarogna folyton, és jelölő mozdulatokat végez.
2011. márc. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy aki fiatalabb korban (5-6 hónapos) korában ivartalaníttatja a cicáját, az sokkal kevesebb rizikóval jár, mint később. Ha meg későn ivartalanítják a cicát, akkor megmaradhatnak a rossz szokások, pl: jelölés.
2011. márc. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem volt korai. Ha a macska eléri a kb. 1 kilót, életkortól függetlenül lehet vinni ivartalanításra, mivel azok az állatok már biztonsággal altathatók. Egy külföldön sokat praktizált állatorvos írása ezzel kapcsolatban, akinek nagy tapasztalata van a korai ivartalanítással kapcsolatban:


[link]

2011. márc. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos az én cicám elég jól fejlett 6 hónaposan, majdnem 4 és fél kiló szóval nem kicsike...
2011. márc. 3. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!