Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám unalmában a falat...

Macskám unalmában a falat kaparja, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Hiába szólok rá, ugrok egyet, megijed, de máskor is csinálja. Tiszta kaparás már a fal és ez nem az én lakásom...

Unalmában, ha dolgom van és nincs időm rá akkor, nekiáll nyávogni és nekiugrik a falnak.

Körmét nehéz levágni, mert nem szereti és nem marad meg egy helyben.


2011. márc. 5. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig segítene ha levágnád. Egyébként nincs más ötletem, mint a citrus illatú spray. Én biztos befújnám vele addig a falat, amíg eléri. Mondjuk 1 métert.
2011. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Foglalkozz vele többet! Ha nincs időd rá, akkor javaslom, szerezz neki egy társat! Igaz, akkor ketten lesznek, akik majd fel-alá rohangálnak a lakásban, de nem fognak unatkozni.


Még egy kérdés: ivartalanított a cica? Ha nem az, akkor ajánlatos a másik macsek érkezése előtt ivartalanítani. Lehetőleg ellenkező nemű cicát válassz mellé, és még kölyök legyen, amikor hozzád kerül. Így szoknak össze a legkönnyebben.


A karmát az állatorvos fillérekért levágja, ő meg is tudja úgy fogni, hogy ne szökhessen meg.

2011. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Fillérekért? :S Az én állatorvosom 1600 ftot kért egy körömvágásért meg egy fülpucolásért....

A társ jó ötlet lehet, de nálunk fordítva sült el. Nem játszanak egymással, pedig az egyik cicám hiperaktív, és folyamatosan, megállás nélkül nyivákol ha ébren van, és senki nem játszik vele. Kiborító, de mi akármennyit játszunk vele, mindig ez van. :S Kend be a falat eukaliptusz olajjal, azt nagyon utálják, vagy a citrusillatot is!

2011. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Még egy ötlet: macskáknak való nyugtató párologtató.


[link]


Megszünteti a jelölgetést, a karmizsálást, megnyugtatja a macskát. Az árát nem tudom.


Ami a karomvágást illeti: változó az ár, állatorvos függő is. Olcsó dokit kell találni, mert akinél a karomvágás ennyi, annál nem tudom, mennyi lehet egy komolyabb beavatkozás!

2011. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2 macska nekem sokba kerülne, egy elég. Minőségi kaját adok neki, mert kiskorában fostos volt. Kettőt már nehéz etetni a saját kis pénzemből. Próbálok vele foglalkozni, de nem ugrálhatom körbe egész nap. :)

Levágom a körmét, ha álmos lesz és alszik egyet, akkor könnyebb.

2011. márc. 5. 15:59
 6/10 anonim válasza:
Vegyél neki egy fa gerendát akkor azt fogja karmolászni.Mi így oldottuk meg :)
2011. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van neki kaparófája?
2011. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az unalomtól kapar, nem karomélesítés céljából. Elég sokat nyávog még hozzá...
2011. márc. 5. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Valóban azért csinálja, mert mérges Rád, amiért nem foglalkozol vele. Nálunk fém biztonsági ajtó van, a gyerekek telehordták hűtőmatricával. Ha cicám valamiért mérges, nekiugrik és ameddig eléri, lesöpri :)))

Amikor nekiugrik a falnak, spricceld le egy vizipisztollyal vagy virágspriccelővel. Egy idő után elég lesz meglotyogtatni a vizet, érteni fogja.

2011. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy macskafát/macskabútort. Mi 10 000-ért olyat csináltunk neki amit a bolt 26 000-ért kapsz meg. :) Ha csinálsz ajánlom hogy a oszlopokat kb 6mm-es kender kötéllel vond be.
2011. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!