Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális hogy a macskám...

Normális hogy a macskám apportírozik?

Figyelt kérdés
imádja csinálni, és igényli is. normális ez? : D
2011. márc. 10. 19:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel még nincs gond... Akkor már igen ha ugat is.
2011. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
ott még nem tartunk : )
2011. márc. 12. 22:50
 13/13 anonim ***** válasza:

10-esnek igaza van a macskák általában ide-oda cipelik a játékaikat alapból és sokan ezt a véletlenszerű viselkedést azonosítják az apportírozással. Pl. láttam egy videót, amiben a gazdája szerint a macska apportírozik. Ő az ágyról/ágy mellől dobja el a galacsint, ami után a macska szalad (mi mást csinálna) majd kis gondolkodás után beviszi az ágyba, de gyakorlatilag beveti magát vele a plédbe, mint aki beledugja és ott akar vele játszani. A gazdája meg elveszi és eldobja. Ezt 3x. Véleményem szerint ez nem apportírozás, a macska pusztán visszaviszi a játékot oda, ahol játszani akar, a gazdája meg pont ott van, elveszi tőle, eldobja, a macska szalad a mozgó tárgy után, majd viszi vissza oda, ahol játszani szertne vele. Nem azért viszi, hogy eldobják neki, neki nem az a játék benne, hogy visszaviheti.


Vannak olyan fajták, amik tényleg apportíroznak, bár náluk sem az összes példány szokik rá, de hajlamos rá a fajta úgy általában. Pl. a keleti macskák. Nekem van egy ilyenem, ő tényleg apportírozik. A játékot úgy hozza vissza, hogy elém hozza, leteszi, rám néz és vár. Vagy visszahozza, és ha kitartom a kezem akkor beleteszi, leül, rámnéz és vár, hogy dobjam. Ha játék közben én helyet változtatok, pl. a nappaliban dobálgatom, utána fogom magam és kimegyek a konyhába akkor a konyhába hozza utánam. Visszamegyek a nappaliba, odahozza. Asztalhoz ülök, oda hozza. Kanapéra fekszek, odahozza. Sőt, néha még az sem mindegy neki, hogy kivel játszik. Sokszor pedig magától jön rá, hogy fogja a lakás másik végében a játékot, hozza, leteszi elém és vár. Egyébként ezt nem tanítottam neki sehogy, teljesen magától alakította ezt ki, és felnőve sem szokott le róla. Néha marha bosszantó is tud lenni, ha épp fontos dolgot csinálnék, ő meg megjelenik a játékával, mert akkor jó 15 percet biztos dobálgatni kell neki. Pl. ha a gép előtt ülök, akkor asztalra hozza elém és képes a monitor előtt ülve várni, hogy dobjam. Szóval még csak nem is véletlen 4-5 alkalom az igazi apportírozás.

2014. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!