Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tartasz macskát, és...

Miért tartasz macskát, és hogy teszed ezt? Kérdésem az otthoni kapcsolatodrol szol a macskával? Nagyon érdekelne még az is mit jelent neked a Macska?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem annak idején volt egy sziámi-burma-házi keverék egérszürke kandúrom, úgy nézett ki, mint egy orosz kék macska, Gaszton volt a neve. Az egész család szerette, szerintünk egy szót ki tudott mondani, és az a Máj volt :))). (nagyon szerette a nyers májat). Kinti macska volt, de bejöhetett a házba, mint most a kutya is.

Szerintem a macska a függetlenséget szimbolizálja sok embernek. Nem olyan, mint a kutya, nincs mindig otthon pl. Ha Gaszton elment "csajozni", volt, hogy az utcán meg se ismert, hiába hívtam a nevén. Még a fejét is elfordította. Amellett remek vadász volt, az összes egeret, patkányt és békát megfogta a környéken szerintem.

Nálunk született, egy burma-sziámi keverék nőstény és egy házi kandúrtól. soha nem bántott minket. 10 évet élt, de sajnos eltemetni nem tudtuk, mert elment meghalni valahová. Beteg volt szegény, és nem is jött haza.


Szóval nálunk családtag volt. Anyukám azóta is azt mondja, ha szóba kerül, hogy legyen macskánk, hogy nem kell, mert olyan úgy sem lesz, mint Gaszti volt.

2011. márc. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk gyakorlatilag egy családtag.


Úgy is viselkedik: ha hárman körbeülünk (kupaktanács), mindig beül negyediknek. És nagyon jó vitapartner: mindenhez a hallgatólagos hozzájárulását adja :)

2011. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ő a főnök a családban .
2011. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát.. az a macska ami velem együtt él nagyon visszahúzódó és csak anyát fogadja el gazdájának.Mikor összeköltöztek apával apa 1 hónapig csak hallásból tudta h van egy macska is a házban:) Főleg azóta mióta ilyen visszahúzódó a másik meghalt :( Nem én választottam őket hisz idősebbek nálam:D Ennek ellenére imádom /imádtam őket. Mondhatjuk úgy is h anya és a cica egy családon belüli család :)Én a velem élő állatokat mindig is családtagként kezeltem/kezelem/fogom kezelni:)azért tartok és fogok is tartani macskát mert egy igazi társ.Nem olyan mint a kutya, (az is van/volt)sokkal függetlenebb és önállóbb de egyszerűen én már nm tom elképzelni az életem nélküle:)
2011. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nálunk Ő a főnök, az egész házat Ő bitorolja! :D

Imádom. Ha Ő nem lesz, tuti, hogy nekem nem kell másik macska...


25/L

2011. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!