Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvileg szobatiszta. De erről...

Elvileg szobatiszta. De erről hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
3 hónapos cicámnak hasmenése van. Kapott gyógytápot, nem múlt el. Voltunk dokinál, azt mondta a stressztől lehet. De már nem győzök takarítani utána. Elvileg szobatiszta, most mégis összefossa a lakást. Lehet, hogy észre sem veszi? Próbáltam már diétára fogni, az sem jött be. Inkább nem eszik napokig, mint hogy olyat egyen, amitől elmúlik a hasmenése. Ezzel mit tehetnék? És hogy vegyem rá, hogy az alomba csinálja a dolgát?
2011. márc. 11. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy azt eszi, amit adsz neki, vagy nem eszik. Ez ilyen egyszerű. Hidd el, még egyetlen macska sem tanult meg fotoszintetizálni, megeszi, ha éhes lesz.

Egyébként a széntablettát már próbáltad?

Ha egy héten keresztül nem eszik, akkor sem lesz semmi baja, nyugi.

Te vagy, aki az ő életéhez megteremti a feltételeket, akkor miért ő diktál?

2011. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ő diktál. Megmondta az orvos is, mást nem kaphat, csak azt a tápot. Nem is adok neki mást. Rendszerint kiszolgálja magát. Felugrik a konyhapultra, és ellopja a húst. Már mindent elpakoltunk, gondolom látja, hogy más kaja nincs. Csak már rengeteget fogyott. Arról nem is beszélve, hogy nagyon nehéz megoldani, mert van egy másik cicánk is. Akire az orvos szerint, ártalmas lehet a hasmenés. Mert lehet, hogy beteg a cica (előző tulaj nem tudom mit csinált szegénnyel). Csak az orvos valami vizsgálatot kért, de az több tízezer forint, és ezzel még várnánk. Azt mondta, addig nem tud vele mit kezdeni.
2011. márc. 11. 09:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolom tenyésztésre küldene székletmintát. E nélkül tényleg nem lehet konkrétumot mondani. A széntabletta sem segített? (Erre nem válaszoltál, vagy én vagyok vaksi)

Féreghajtót kapott? Milyet?

2011. márc. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyógytápon kivül nem adott az orvos valami gyógyszert? Létezik valami paszta kifejezetten hasmenésre a cicusoknak, de nem tudom a nevét. Viszont mi többször is folyamodtunk már ahhoz, hogy közönséges széntablettát porá törtünk, és ezt egy szelet vékony sonkárta rákenve, apró darabokva tépve raktuk a cicus tányérjába, és jóízűen megett. Szükség szerint ez többször is lehet neki adni, nekünk bevált, próbáld ki.
2011. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A széntablettát még nem próbáltuk, de fogjuk. Nem írt fel neki semmit a doki. A Medica nevű gyógytápot vettük neki, mert azt mondta, az jó. Igazából ő nem is mi cicánk, csak ideiglenesen van itt. Ettől függetlenül kötelességemnek érzem, hogy segítsek rajta, de ez a vizsgálat most nem fog összejönni. Már több mint egy hete van hasmenése. El van zárva a másik cicától, de ez így senkinek sem jó. Egész nap nyávog. Már alig merek bemenni a szobába hozzá, mert minden tiszta kaki. A kanapé, a radiátor, az asztal. Az előbb még a porszívó is az volt. Ha kiengedem, akkor az hagyján, hogy a lakás többi területe is kakis lesz, de lehet, hogy a másik cica is elkapja ezt. Már észrevettem rajta, hogy tüsszög, hörög. Ez pár napja van, ő erre kapott antibiotikumot, de még vissza kell vinni.

Nem tudom, mit csinálhatnék. Emberi széntablettát is lehet neki adni? Vagy a Fressnapf-ban van külön cicáknak való?

2011. márc. 11. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Emberi széntablettára gondoltam. Mi azt adtunk neki.
2011. márc. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha "az a vizsgálat nem fog összejönni" akkor nem is fog kiderülni mi a baja a macskának. Hasra ütés szerűen nem lehet kitalálni csak széklettenyésztés alapján, mivel ilyen régóta fennáll a probléma. Nagyon sok minden okozhatja, de ilyen súlyos esetben mindenképpen további tesztek, vizsgálatok szükségesek. A széntabletta jó lehet de csak akkor ha tudjuk az okát a hasmenésnek mert vannak esetek amikor semmi értelme nincsen. Szóval mégis jó lenne ha a vizsgálatok valahogy össze jönnének.
2011. márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy ha stressz miatt akkor ajánlott a Feliway párologtató. (keress rá googlén)
2011. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 1. naptól fogva alomba csinálta. Mikor megjött a macsek megmutattam neki hogy hol az alom beraktam és ő rájött hogy milyen faxa lenne oda nyomatni.
2011. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!