Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? A macskám úgy...

Mit csináljak? A macskám úgy viselkedik mintha őrült lenne.

Figyelt kérdés

Nem állandóan de minden nap általában este bevadul a cicus. Szaladgál össze vissza ugrál mindenre mindenütt. "Megtámad" csikar...a tapétát leszedi a falról...a tárgyakat leveri a szekrényről...széttépi a papírzsebkendőt. Nem tudom mitől lehet ez és mit lehetne tenni ellene,ha valaki tud segítsen.

A cica benn van de amikor már nagyon nem bírok vele ki szoktam tenni,amúgy pedig nagyon nem szeret kinn lenni. Anyukám azt mondja,hogy lehet azért van mert csak konzerves macskakaját kap enni (vagyis csak "húst")szerintetek lehetséges ez? Próbáltam ma mást adni neki de nem eszi meg :(


2009. febr. 20. 21:29
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Nem tudom miért zavar, az én macskám is összevissza szaladgál, és szerintem nagyon vicces. Főleg amikor nekimegy az üvegajtónak, mert azt hiszi, hogy nincs ott semmi :)
2009. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban teljesen normális, meg kell szokni :D

Enyémekre is rájön néha az 5 perc. Ha játszol ilyenkor vele, és lekötöd, akkor nem biztos, hogy szétszedi a házat (:

2009. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én két kandúr cicókám már elmúlt másfél éves,és ki is vannak ivartalanítva,de még mindig tudnak nagyon "bolondok" lenni!!Nyargalásznak fel-alá a lakásban,újabban csak kaktuszgyűjteménnyel rendelkezünk,mert minden más növényt megtámadnak,megrágják,vagy ledöntik őket,szóval nem nagyon marad semmi életben.A lakás két szintes,és néha olyan nagy sebességgel rohannak lefelé a lépcsőn,hogy attól félek,fejjel a padlóba fúródnak.Na és a Telihold...attól tényleg megkergülnek.De ez csak rövid ideig tart,az alsó szomszédok legnagyobb örömére.Egy idő után lenyugszanak,most is itt durmol az egyik mellettem. :) De legalább a függönyön való hintázásról legalább már leszoktak.Szóval ne aggódj,általános cicajelenség,túl kell élni az első néhány hónapot,idősebben kicsit tényleg megnyugszanak.
2009. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez a macskáknál normális!!!!Ilyenkor jön elő benne a vadász ösztön!!!!
2009. febr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én szoktam játszani a cicámmal. De néha úgy érzem direkt akar felidegesíteni :) pl. ilyenkor 9-10 között amikor pl neteznek vagy elvagyok és még nem akarok aludni ő szépen alszik mellettem és teljesen nyugodt. Amikor meg már le akarok feküdni ő felkel és rosszalkodik,szaladgál és nem hagy engem aludni...már nem hiszem el hogy nem direkt csinálja :P :)(jah és nem az a legnagyobb baj, hogy szaladgál hanem hogy pl. leszaggatja a tapétát...megint ki kellett poszterezzem a szobám pedig már vagy 3 éve nem volt) :)

És köszönök minden választ!!! :)

2009. febr. 24. 21:17
 16/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy direkt csinálja. :)))

A miénk is direkt jön és van hogy megtámad, úgy hívja fel a figyelmet, majd elrohan és visszasunnyog újból.

A kedvence a kis papír(szemét)darabok apportírozása, eldobom, elrohan érte, játszik vele, majd visszahozza és leteszi elém. Ezt utána sokáig játszuk a végén úgy kifárad, hogy liheg. :D

2009. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ahogy igy olcvastam az elöttem szólókat, nekem úgy tünik, ez valami féle ösztöne a macskáknak. Mivel sötétedik, és elméletileg a macska tudtommal éjjeli állat, ilyenkor rájön a vadászhatnék. Kertben ezt könnyen megoldja, de a lakásban idegesitővé vállik. Szerintem probálj meg ilyenkor hosszan játszani a macsekkal, és kifáűrasztani, lekötni a figyelmét, h ne a tapétát és más berendezést szedjen szét.
2009. márc. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!