Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam át a házikos...

Hogyan szoktassam át a házikosztra?

Figyelt kérdés
Eddig mindent megevett amit elé raktunk, de mostanában hogy megkóstolta a húst csak az érdekli, 3-4 hónapos a kiscica:) Hogyan tudnám átszokatni a házikosztra?
2009. febr. 21. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem a legegyszerűbb az hogy megmutatod neki a házikosztot, ha nem kell neki megvárod míg éhes lesz. Ha igazán éhes lesz megeszi sztem.
2009. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

1.) Az átszoktatás úgy történik, hogy a kedvenc étkébe kevered - ebben az esetben - a házikosztot, néhány napig, egyre növekvő arányban a hús kárára.

2.) Akárcsak a kisgyereknél, a kisállatoknál is jól működik, ha már fiatal korában változatos étrendre neveled a cicust, minden nap más-más (neki való!) kaját kap, és nem lesz válogatós.

3.) Akár le is értékelheted a válaszomat, de igencsak megnövelheted a macskád várható élettartamát, ha helyesen, neki megfelelő étellel táplálod, és nem maradékkal. Három nagyétkű, sokat mozgó macskánk van, egyik sem kap Whiskast, pláne nem Shebát, de odafigyelek rájuk, és nem etem őket fűszeres, zsíros maradékkal, kenyeret nem lökök oda nekik, tejtermékeket meg nagyon ritkán. A Tescóban olcsón, 300-400 Ft/kg-os áron kapsz marhamájat, egy kiló elég vagy 7-8 napra, tehát kis porciókra vágod, beleteszed a fagyasztóba, és más étellel váltogatva ezt is adhatsz annak a szerncsétlennek.


A macska ragadozó állat, ezért 90-95%-ban kizárólag húst eszik a természetben, tehát az eredeti környezetében, ahonnan való.

2009. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy!! Az állateledelt gyártó cégek mögött,komoly kutatások állnak.Ők tudják mi jó a cicának!
2009. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek némileg az előttem válaszolóval... Adhatsz neki házikaját is, némi husimaradékot, vagy épp főzés közben pár nyers husit, de ahhoz, hogy egy fiatal cica egészségesen kifejlődjön, tökéletes táplálékra van szüksége. A többi már rajtad áll, hogy melyik márkát választod, biztos lehetsz benne, hogy egyik "for kittens" kajával sem fog a macsek hiánybetegség miatt elpusztulni.


Egyébként igaz ami igaz, ha már megérezte a finom falatok zamatát, nem egykönnyen gyűri le a krumplit vagy a főtt húsokat. Egy dologra viszont feltétlenül ügyelj: nem szabad azt adni a macskának, hogy majd úgyis éhes lesz, majd megeszi akkor. Hallottunk már olyan cicákról, akik inkább soványra éhezték magukat, de meg nem ették volna a maradékot. Ezért még el is kóborolhat a macska, ha nem kap megfelelő ennivalót! Az ő érdekét kell néznünk ebben a tekintetben.


Fanni

2009. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%
Sztem vezesd be azt hogy házikosztot adsz neki mindig,kivéve minden hónapba 1-szer,így megfogja szokni hogy ezt most megkell ennie
2009. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!