Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Durva macska szőrhullás....

Durva macska szőrhullás. Miért? (képpel)

Figyelt kérdés

Voltam már vele dokinál, adott neki két szurit, akkor javult, de most megint kezd durva lenni. Nem hiszem, hogy gombás, mert akkor már rajtam is jelentkeztek volna a tünetek. Az allergia is kizárt szerintem, mert semmiben nem változtak a körülmények itthon. Kint és bent is szokott lenni. Tudnátok valami sampont ajánlani? Elvinném orvoshoz újra, de egy vagyont kér el már csak azért is ha megsimogatja a szőrét, én meg elég csóró vagyok :S

Itt egy kép róla:

[link]


2011. márc. 18. 11:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Jaj istenem szegény! :( Mivel eteted egyébként? Lehet tényleg valami vitaminhiánya van.
2011. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kitekat száraz macskakaját kap, néha egy kis házi kosztot, mostanában alutasakos macskakaját is adok neki.
2011. márc. 18. 17:50
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát a Kitekat nem valami jó táp neki. Lehet attól is baja. (Vitamin hiány, allergia...)
2011. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor simán lehet hogy a kajától van. :/ Bár ha állatorvosra nincs pénzed, gondolom egy drágább tápra mégúgysem... :(
2011. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az én macskámnak is hasonlóképp hullott a szőre, de egy injekció elég volt neki. Talán kéne neki még egy, lehet, hogy egy kevés volt.
2011. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ami pluszt az orvos tud adni, az a beutaló egy allergia vizsgálatra, és az antibiotikum injekció.

Elvileg egy bakteriológiai/gomba/élősködő laborvizsgálatra beutaló is plusz lenne, de valójában nem az: egy hasonló esetben a macskám orvosa felhomályosított, hogy ha elküldi a macskát ilyen vizsgálatra, akkor Surolan cseppet ír fel, viszont ha nem, akkor is. Hülye fejjel kipróbáltam: a drága laborvizsgálat után tényleg azt írta fel. Mert ebben mind a három fenti problémára van orvosság.

Szóval ezt a cseppet esetleg kipróbálhatnád. Csak elég drága, 3000 HUF körül van.

Egyidejűleg válts étrendet. A (főzéssel, sütéssel vitaminmentesített) házikaját hagyd el, mert annál még a kitekat is nagyságrendekkel egészségesebb, bár azt sem ártana lecserélni valami másra. Mikróban melegíteni, ill. bármilyen módon hirtelen felmelegíteni nem szabad a kajáját, mert mindkettő vitamingyilkos, miközben létfontosságú vitaminok min. és max. aránya egy a kettőhöz sávban kell lennie hosszabb távon.

Nézz utána valahol (wikipedia?), melyik vitamin hiánya okoz bőrproblémákat és szőrhullást, és adj neki olyan macskavitamin tablettát, amiben az benne van. A gimpet tabletták pl. kimérve 5 Ft-ba fájnak, és 3-4 db-nál nem kell több naponta.

Ha viszont 1-2 hét után nincs javulás, csak el kellene vinni orvoshoz, mert lehet allergia is.

Mondjuk, a hipoallergén táp (ha azt javasol) úgy hallom, elég drága, ezért alternatívaként ki lehetne próbálni egy kigyensúlyozott nyershúsos menüt (hús, belsőség, csont, stb. a megfelelő arányban; angol nyelvű weboldalakon vannak kész receptek - ha eszi a baromfit, akkor ez a menü olcsóbb, mint a kommersz táp). Állítólag a nyers fehérjék nem allergének, csak a hőkezelt, denaturált fehérjék. Az allergia vizsgálatot is denaturált fehérjékkel végzik, mert az van a tápokban...

Viszont, ha ezután sem gyógyul, marad az orvos...

2011. márc. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ejha! Köszi szépen! A melegítésről nem hallottam és tejet minden nap úgy kap egy kicsit. Ezután hidegen kapja! És elkezdek gyűjteni a gyógyszerre is amiket írtál! Remélem segít, szegény nem szereti a dokit.

Azt elfelejtettem írni, hogy már 12 éves a cica, de nem hiszem, hogy ilyen mértékű lenne a szőrhullása az öregségtől.

És világ életébe kitekatot kapott, arra nem gyanakodtam, mert akkor már előbb kihullott volna szerintem a szőre.

Mindenesetre próbálkozom a fent leírtakkal, mégegyszer köszi!

2011. márc. 19. 16:57
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia! Ne adj hidegen semmit, ha melegen szokta meg. A végén még nem eszi meg. Csak lassan, ne nagy lángon melegítsd fel. A fagyasztott dolgok felolvasztását meg a hűtőben kell kezdeni.


De ez az ővatosság csak olyan ételeknél érdemes, amik nyersek, azaz még megvan bennük az eredeti vitamin tartalom, vagy ugyan hőkezeltek, de azután pótolták a kiölt vitaminokat (pl. macska eledelek).


A pasztőrözött tejet viszont már tökmindegy hogy melegíted. Abból a pasztőrözés már úgyis kiölte a vitaminokat. Annyit ér, mint a főtt, vagy sült házi kaja. Macskának nagyjából semmit.


Itt találsz magyar nyelven infót arró, mennyire nem felel meg a macskának a házikoszt, és a pasztőrözött tej:

[link]

2011. márc. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!