Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Muszáj ivartalanítás után a...

Muszáj ivartalanítás után a macskára gallért adni?

Figyelt kérdés
nem bírja magán elviselni, úgy zavarja, volt olyan közületek aki nem adott rá gallért és mégsem szedte ki a varratot? 1 napja lett műtve
2011. márc. 22. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobb, ha van rajta. Nem csak a varrat miatt, hanem nyalogatni fogja a sebet, amitől beduzzad ( az állatorvosunk magyarázta, hogy falósejtek keletkeznek, amiatt).
2011. márc. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem 2 fiúcicám volt, de egyiknek sem adtam gallért, az állatorvos se bíztatott. Az egyiket állatklinikán ivartalanították, a másikat itthon, kijött a doki, nála nem is volt semmi ilyen. Mindketten nagyon jól viselték a dolgot, miután felébredtek az altatásból és magukhoz tértek a szédelgésből néha-néha nyalogatták (biztos nem a legjobb érzés), de nem lett tőle semmi bajuk. Másnap már ugyanolyan virgoncak voltak mint előtte és ügyet sem vetettek rá. Ugyhogy szerintem ne féltsd! Ha nem bírja elviselni, ne erőltesd, az rosszabb ha zavarja és egész nap azzal van elfoglalva, hogyan szedhetné le magáról a gallért! Figyeld őt, ha nagyon piszkálná a helyét kezdj el vele foglalkozni, tereld el a figyelmét, hamarosan nem fogja érdekelni, hogy milyen "galádságot" követtek el rajta! :)
2011. márc. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem írta a kérdező, hogy nőstény vagy kandúr e a műtött cica, mert nagy különbség van a műtétben, hiszen a nőstényé hasi műtét, mígy a kandúré inkább kis "csípés".
2011. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi sem muszáj...


Kandúrral kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de ha lány cicád van, akkor szerintem tegyél rá.

Nekem tegnap ivartalanították a cicámat(lány), először egy póló ujját húztam a testére, megcsomóztam a hátán, de leszedte magáról. Ha nincs rajta semmi, elkezdi tépkedni a varratot lefedő tapaszt, meg nyalogatja.


Szóval szerintem tegyél rá gallért, az enyémet is zavarja, de kénytelen lesz megszokni...

2011. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a doki, hogy figyeljük, hogy akarja-e piszkálni. Szerencsére a miénk egyáltalán nem akarta, úgyhogy nem tettük rá, megúsztuk. Ha a negyedik, ötödik napon piszkálja, az már nem baj, olyankor már nem nyílik szét.


Ha tudsz rá figyelni, akkor nem kell feltétlenül rátenni, de ha minimális jelét látod annak, hogy piszkálni akarja, akkor mindenképpen tedd rá, mert lehet hallani lyen rém storykat, hogy egy szempillantás alatt elkezdte kibelezni magát a cica.


Nem tudom nálatok mekkora a vágás, de nálunk nem volt egy centi sem, lehet, hoyg ezért nem zavarta annyira.

2011. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!