Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macska...

Mennyibe kerül egy macska tartása mindennel együtt? Mennyit eszik naponta?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 2 macskám van. Nem csak az etetésből áll a macskatartás. havonta megesznek kb. 4 kg. tápot, (5000 Ft) évente kapnak kombinált oltást, veszettség elleni oltást,(3000+4000) negyedévente féreghajtást (1000), háromhavonta frontline combo-t kullancsok, bolhák ellen (1800). Mindegyik ivartalanítva lett. (10,000-15,000) Tehát egy macska évente 12*2500=30.000 + 7,000 + 4*1000=4000 + 7200 összesen: 48,200 kb. 50.000 Ft-ba kerül, ha nincs semmi baja.
2009. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
A felső határ a csillagos ég. :) A macsekodnak mindenképpen kell egy etetőedény és egy itatóedény, ilyenekből már párszáz forintért van, de ha jobb minőségűt akarsz, az már ezresekbe kerül. Almostál is kell egy, az is pár ezer forint. Kb. kéthetente kell almot venni bele. Költség még az állatorvos, oltás és féregtelenítés, de ezt csak évente kell, max. 10.000 Ft. Ha ivartalaníttatni szeretnéd, az is kb. hasonló összeg. Az etetés attól függ, hogy mennyit akarsz rászánni, vehetsz olcsó macskatápokat, noname TESCO-s konzerveket, az nem kerül sokba, de van mindenféle prémium macskatáp, amik tényleg nem olcsók. Én naponta felbontok egy alutasakost a sziámimnak, annak kb. a felét eszi meg, a másik felét elteszem a hűtőbe, másnap megmelegítve (pl. mikróban, vigyázz nehogy túl forró legyen) szívesen fogyasztja. Emellett kap száraztápot is. A macska nem falánk, nem eszik sokat. Fog kelleni egy szállítóláda, ami általában egy elöl rácsos, zárható doboz, amiben pl. a dokihoz el lehet vinni a cicust. Fekhelyet szerintem nem érdemes venni, megveszed és lehet, hogy nem fog tetszeni neki, soha nem fekszik bele, mert pl. a fotelodat szemelte ki lakhelyéül. :)
2009. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
84%

Ez azért nem teljesen igaz.


Nekem is két macskám van, naponta 1 doboz konzervet esznek meg (180-300 Ft/db - szerintem felesleges a legdrágább konzervvel etetni őket, az én macskáim sem azt eszik, és 7 ill. 11 évesek, fittek, semmi bajuk.) Emellett kapnak csirkenyakat, a csontok-kálcium meg ilyesmik miatt - meg mert szeretik - csirkefejet. A nyak ca. 300 Ft/kiló, 4-5 napig elég a két macseknak. A száraztápból ők vesevédőt és szőrcsomóoldót kapnak, ez nem tudom, mennyibe kerül, de fél kg. kb 1 hónapig elég. Ők nem járnak ki, így a két macska elhasznál hetente 2-3 almot (300-400 Ft). De mivel nem járnak ki, csak az "alap" oltást kapják, semmi veszettség elleni, stb., és csak évente 1x, mert olyan gyakran kell. Ilyenkor kapnak féregirtást is, de mivel szobacicák, nem kell bolhairtás, stb. Évente 1x megfürdetem őket. :)


Szóval elenyésző költség, egy dohányos többet költ cigire. :) Csak ésszel kell csinálni. Meg amennyi szeretet adnak... :-)

2009. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Még annyit az előzőhöz: én a 2-300 Ft-so etetőtálat használom, mióta megvan a macska (11 éve), persze van belőle egy váltás. Az almostál pedig 1000 Ft. körül van, nem kell abból sem hiper-szuper, ugyanazt tudja az olcsó is.

De a határ tényleg a csillagos ég! :)

2009. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szobában tartjuk, alapáron.

Egyszeri költség:

Cica wc-t venni kell, 3000-től(olyat végy, aminek felső doboza van ) ehhez lapát 300. Kaparófa, ezt jobb ha találsz egy megfelelőt. Ha veszed: 2500, kosár, ezt is lehet szerezni, vagy kartondobozt csinosan kibélelni, ha venni kell:3000 vaterán lehet venni ilyeneket olcsón.

Havi költség:

Cicaalom, tescos, akciós 500, amúgy 700.

Eledel, konzerv, szárazeledel 2300 ft, rossmanos cicakaja, és pár szem ONE, mert attól egészségesebb.

házikoszttal kiegészítve (ezt csak úgy aszi, ha mindig adod vegyesen)Fű, azt én vetem búzából, arra nem számolok árat, de legyen!

3 havonta: vitamin 600, ha kijár: féreghajtás 300 és bolhanyakörv 700

évente: állatorvos, esetleg, mondjuk 3000 (min.)


Szóval, min. indulóköltség wc+állatorvos 6000

havi költség 3500, ez a minimum (kivéve, ha van annyi kaja, amiből mindig ehet a macska is, és úgy szoktatjátok, akkor etetés lejön, így havi 1100 kb.(alom vitamin) felfele bármeddig lehet menni az extra táptól a cicajátékon át.

Udvari macska, házikoszton havi 300 + évi 3000 indulóköltség nélkül.


ez a legkevesebb

2009. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

alom havi 700 kaja 2000 (nincs házimaradékunk)

orvos, vitamin , alomszagtalanító évi 5000

füvet hozunk fel az udvarról, cserépbe ültetjük


Induláskor cicawc+lapát+tálka 3500 összesen

ez alapáras lakásmacska

2009. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A fentiekhez még hozzátenném, hogy sajnos előfordulhat olyan betegség, ami miatt speciális gyógytápot kell kapnia a cicusnak. Az én cicámnál ez miatt csak az étkeztetés havi kb. 8-9 ezer.. És akkor még az ez miatti állatorvosi látogatásokat nem számoltuk. Persze mindenki azt gondolja, hogy ugyan, mi baj lehet egy macskával, de sajnos a cicás ismeretségi körömben szétnézve ez elég gyakori. Úgyhogy jobb előre számolni ilyesmivel is, hogy ne érjen meglepetés.
2009. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A cicám minőségi tápot kap, kilója kb 900ft, napi szinten 30g-ot kap. Ha jól számoltam kb 30ft naponta.

Tálat nem kapott, mert az jutott neki. Almot heti, kétheti rendszerességgel kap, ami 300-800ft-ig terjed, attól függ mikor hol jutunk hozzá.

Éves szinten a kaja: kb 10.000ft

Éves alom: kb 26.000ft

Eddigi oltásaink kb 6000-7000ft volt, 1x voltnk vele dokinál, most 4,5 hónapos. Az orvosi költséget sajos nem lehet előre kiszámolni, mert bármi jöhet. Az alap oltások kb 3500ft/vakcina. Kapott bolha-kullancs cseppet, darabja 1400-1600. Lakásban tartott így 2-3 havonta elég rá egy spot-on.

Én almostálat sem vettem, egy 10-15 literes műanyag palack/kanna van elvágva úgy, hogy a füle megmaradt. Ebbe teszem az almot. Ugyanolyan jó, teljesen higiénikus, mosható.

2009. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Mi is ivartalanítjuk, kandúr, így kb 6-8000ft-tal számolunk, ez változhat, attól függően, hogy mennyi altató kell a cicának.

2009. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 nem ivartalanított kandúrom van, kint tartjuk, havonta kb (CSAK!) 5000,-ba kerülnek.
2009. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!