Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok a macskának nyers...

Adhatok a macskának nyers csirke húst?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy jót tesz a cicának ha hússal etetjük és a csirkét adhatjuk nyersen is. Van itthon egy kis csirke farhát, azt odaadhatom neki?
2011. márc. 24. 18:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21.51vagyok: Adok mellé még jó minőségű száraztápot. Csontot próbáltam (nyakat, farhátat jól összekalapáltam, de nem ették meg) Jövő hónapban kell oltásra vinni az egyiket, azért megbeszélem a dokival is a menűt.
2011. márc. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A csont etetése nagyon fontos a helyes kalcium/foszfor arány miatt.

Szerencsére az enyém megeszi a csirkecsontot is darálva, ha hozzádarálok egy kicsit a pulyka, vagy marhahúsból.


Ha nem tudsz vele csontot is etetni, akkor szerintem ne adj neki annál több nyershúst, mint amennyi tápot. Igy még talán nem borul fel túlságosan az egyensúly.

2011. márc. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tegnap adtam neki az összekalapált farhátból és ízlett neki, lelkesen ropogtatta.:) Egyébként én is azt olvastam több helyen hogy kell a csont is a macskának, nem jó csak a színhús.
2011. márc. 25. 14:00
 14/21 anonim ***** válasza:
a csirkehústól nem lehet különösebb baja, de ne az legyen a fő étele, csak "nasi" legyen.A farhát elég csontos és a csirkecsont szilánkosan törik ami meg tud nagyon könnyen akadni a nyelőcsövükben..Kutyánál hallottam már hogy egy csirke szilánk keresztben volt a nyelőcsövében és megsértette a falát is..
2011. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem az a fő táplálék persze, száraz táp van előttük mindig és kapnak alutasakost is meg főtt házi kosztot egy keveset. Gondoltam a változatosság kedvéért adok neki nyerset. A nagyobb meg se eszik egyébként szinte semmi mást a száraz tápon kívül, neki hiába adnám a farhátat.:) A nagyobb csontokat hús klopfolóval összetörtem, így csak kisebb darabok maradtak benne. Hasmenése nem lett tőle amúgy, sőt a ma reggeli kaki még jobb állagú is volt mind egyébként lenni szokott.
2011. márc. 25. 16:27
 16/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerencséd van, hogy eszi a csirkét. Igy csirkeszárnnyal, combbal 2000 körül ki tudnád hozni a havi kajáját. És különbet enne, mint a "prémium táposok".

Ha komolyabban is érdekel a nyers etetés, és megy az angol, akkor itt találsz infót és receptet hozzá:

www.feline-nutrition.org

2011. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%

Hopsz, most olvasom a feline-nutrition-on a cikket egy 150 macskás "nagymacska menhely" (kistestű hiúztól a tigrisig) 20 éves tapasztalatairól.


Nagyvonalakban erre jutottak:

- "neves gyártó" zoo eleségéhez testületileg hozzá se nyúltak a macskáik. A macskakajáink nagymacskás változatáról kimondták az ítéletet: egyszerűen nem macskának való eleség.

- ezután olcsó gyári húsokat (csirke, nyúl, marha) etettek, de nem voltak tőlük túl jó kondiban a macskáik.


Idáig a két fő halál ok a a rák, és a végelgyengülés volt.


Néhány év után áttértek egy nyershúsos tápot gyártó cég tápjára, ami nem gyári, hanem ridegen tartott állatok húsából készül. Megszűntek a rákos esetek. A fő halál ok a végelgyengülés lett; de nem túl korán: a menhely macskáinak 75%-a ma 15 évnél idősebb.


Arra a következtetésre jutottak, hogy valószínűleg a gyári húsok (baromfi, marha, stb.) tele lehetnek olyan méreganyagokkal (antibiotikumok, tartósítók), amik a macskáiknál rákot okoztak. És valószínűleg azt okoznak embernél is, csak a macskáiknál a rövidebb életciklusuk miatt könnyebb volt ezt megfigyelni.


Szóval: nyerset, de nem mindegy, hogy milyet :(


De hol lehet magyarországon nem gyári húst kapni, és még ha lehetne is, hogyan lehetne ebben az országban biztosra venni, hogy tényleg az, aminek mondják?...

2011. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Jó, akkor most már tényleg nem tudom mivel is kéne etetni. Mindenről leírják hogy ezért nem jó meg azért nem , de akkor egy átlag ember mégis mit adjon a macskájának? Az olcsó, gagyi tápok, konzervek nem jók mert tele van szeméttel, tartósítószerekkel, alig van benne hús, ez ok. A drágább tápok amikről azt hisszük hogy jók egyre-másra írják hogy mégsem. Aztán ott van a házikoszt ami állítólag szintén rossz mert az embernek való, nem macskának. Aztán ott van a hús ami most kiderült hogy megint nem jó mert gyári. Tehát akkor most bármennyire is szeretnék okos lenni, sajnos nem tudok mert mindenről kiderül hogy nem jó.
2011. márc. 25. 21:46
 19/21 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a fontosabb kérdés mostmár nem is annyira az, hogy mit adjunk a macskáinknak, hanem az, hogy mit eszünk/együnk mi magunk?

Amúgy a feline-nutrition receptje mindig is bio húst ajánlott. Csak én személy szerint eddig ezt az elfajzott nyugat divatjának tartottam, és nem vettem komolyan.

Fogalmam sem volt, hogy ekkora jelentősége van: gyári hússal fő halál ok a rák, bio hússal meg szinte eltűnik.

2011. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Értem én hogy a bio hús jobb mint a gyári, de a kérdés inkább az hogy ezt ki engedheti meg magának? Én magamnak sem tudom megvenni, nemhogy a macskának.:(
2011. márc. 25. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!