Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska mennyire ragaszkodik...

A macska mennyire ragaszkodik az "emberéhez"?

Figyelt kérdés

Mennyire hűséges?

Azért írtam azt, hogy az emberéhez, mert én úgy gondolom egy macska túl szabad állat ahhoz, hogy gazdája lehessen bárki. (Ezen senkivel sem fogok vitatkozni, szóval akik kötekednek süket fülekre találnak.)


2011. márc. 31. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre válaszul: a macska önfejű lény, de terészetesen kötődini tud emberekhez. Az lényegtelen, hogy ez milyen okból, pl élelemforrás szempontból teszi, mert midnen állat saját igényei kielégítése miatt kötődik azemberhez, és az ember is saját maga boldogságáért tart állatot.
2011. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz kötődik akitől a kaját kapja. Bár nem tudom, mert az enyém velem lakik ugye, én etetem meg minden, mégis anyámat látszólag sokkal jobban szereti (akivel jóval ritkábban találkozik, mivel nem együtt lakunk), nekem alig engedi hogy simogassam meg ilyenek, neki meg folyton, és láthatóan élvezi is.. Ki érti ezt. :)
2011. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Személyes példa:


A 2 éves macskámat egyszer elajándékoztam, kicsit messzire került, de kb. 1 év múlva egyszer csak megjelent.

Szükségük van a gazdájukra, még akkor is, ha emellett szabadságra is vágynak. Ez most furán fog hangzani, de olyan mint egy se veled se nélküled kapcsolat. :)

2011. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak általában anyukám ad enni, de hozzám sokkal jobban kötődik. Pici korától kezdve én foglalkoztam, játszottam vele, szerintem ezért szeret engem jobban, és én is imádom őt. Annyira okos cicus, hogy az már hihetetlen. Nagyon tud ragaszkodni hozzám, de elég önfejű, mint minden macsek. Az van, amit ő akar.
2011. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy a macska a helyhez kötődik inkább, nem az emberhez. És igaz lehet valamennyire, mert mikor költöztünk vittük a cicánkat magunkkal és szegény az új helyen alig találta a helyét, napokig csak kóválygott az új házban. Viszont a régi tulaj nem tudta elvinni a saját cicáját és otthagyta nekünk.Az a macska tök jól elvolt, velünk kb 1 óra alatt összebarátkozott, aztán szépen megkereste a szokásos alvóhelyét és mintha mi sem történt volna. Persze azért hozzánk, emberekhez is kötődnek. Ha pl nem voltam otthon pár napig, mindig látom mennyire örül nekem a cicám.

19/l

2011. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kölyökkorában mennyire volt emberközelben. Ha csak egy pajtába született az udvaron, valószínűleg jól meglesz egyedül is, viszont ha egy tenyésztő gondos kezeibe, ahol nap mint nap lelkiismeretesen figyelnek rájuk és sokat foglalkoznak velük, másképp szocializálódnak. Mindkét féle cicám van, látszik a különbség.
2011. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem macska és macska között is nagy különbségek vannak ezen a téren. Vannak cicák akik látszólag nem igazán kötődnek senkihez, az embert nem tekintik társnak, csak kiszolgálónak, nincs szükségük emberi társaságra, de vannak nagyon ragaszkodóak. Nekünk két cicánk van, az egyik az első típusba tartozik, a másik az utóbbiba
2011. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A macsek csak akkor kaksizik, ha én is otthon vagyok :) másnak nem :$ hozzám így ragaszkodik :D xd
2011. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Macskája válogatja. Az enyém pl.csak engem fogad el, én neveltem 4 hetes korától. Rajtam kívül senkinek nem engedi megsímogatni magát, ha idegenhez kerülne, valószínűleg belebetegedne. És hogy a helyhez ragaszkodnak, ezt cáfolom, legalábbis az én cicám esetében. Költöztem, ami ugyan nagyon megviselte a cicát, de az átmeneti helyen is első éjjel bemenekült hozzám az ágyba, és mikor az új lakásba beköltöztünk, első este ágyazáskor már ugrott is a paplanra. Mikor a lakás végleges berendezése is megtörtént, másik szobába költöztem át, ott is rögtön velem aludt az új ágyban.
2011. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyira, hogy pl. megharapta a nejemet, amikor az a fiammal kötekedett :)
2011. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!