Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elviszem a macskákat azért...

Ha elviszem a macskákat azért megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Szóval kóbor macskák járnak hozzánk évek óta, itt a tavasz tele vannak kullanccsal, és valamelyik beteg is.

Arra gondoltam, hogy beteszem őket egy dobozba és a közeli erdőbe kiengedem őket. Elvileg ragadozók, vagyis madarat, gyíkot megtudják fogni, hogy tudjanak mit enni.

Ha ezt megteszem az sérti az állatvédelmi törvényt, vagyis engem megbüntetnek ha meglátnak?


2011. ápr. 4. 12:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Ja nem 1-2 macskáról van szó, hanem 8-9-ről....
2011. ápr. 4. 12:01
 2/51 anonim ***** válasza:
67%
A vadászok majd kilövik az éhező -és emiatt a vadállományt pusztító- macskákat... elég embertelen cselekedet volna tőled szerintem.
2011. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is. Inkább vegyél puskát és lődd le te őket.
2011. ápr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, hogy te mit tennél ha 8-9 beteg macska járna hozzátok évek óta. Jönnek hozzánk rokon gyerekek is, az állatvédőkkel beszéltünk, ők közölték hogy nem tudják hova vinni.

De ha szerinted embertelen vagyok, akkor add meg a címedet és átviszem hozzád. Kezdhetsz velük azt amit akarsz.

2011. ápr. 4. 12:13
 5/51 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan elviheted az erdőbe.A kóbor macskák ott is megélnek.Nem ütközik törvénybe,hiszen nem kínzód az állatokat. A vadászok sem ölik meg őket,hanem összeszedik és menhelyre viszik,vagy sintért hívnak ki..Szívem szerint én is ezt tenném,mert eléggé kikészülünk,hogy a társasházi kertben 20-30 kóbor macska van akik állandóan ellenek,és egész éjjel a nyávogásukat kell hallgatni..A sok vénasszony meg eteti őket,pedig többször kiírták,hogy TILOS etetni a kóbor állatokat..Nem is akárhogy etetik őket.Egyszerűen a harmadik,negyedik emeleti ablakból csak kiöntik a kaját a járdára a macskáknak..Nem egyszer járt már úgy valaki,hogy éppen hazafelé ment,és a nyakába landolt a csirkepörkölt maradék..

Szóval nyugodtan vidd az erdőbe,vagy hívj fel egy sintért hogy vigyék el a macskákat..Nálunk már volt olyan szomszéd aki mérgezéssel fenyegetőzött ha még egyszer a nyakába kapja a kaját..Én személy szerint a mérgezést elítélem,mert nem a macskák tehetnek arról,hogy vannak hülye emberek,de valami megoldással ami nekik is jó eltávolítanám én is őket..

2011. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
64%
a macska az erdőben vadorzónak számít, megölnék őket, ha van gazdájuk semmi jogod őket elvenni tőlük, ki vagy te? Én értem a mérgedet, de a macska szabad állat. És te mit szólnál, ha a szeretett cicádat, vagy állatkádat beb@szná valaki egy dobozba, és kitenné az erő közepére?
2011. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
12:16 nagyon rosszul tudod, minden további nélkül kilövik a vadászok a macskákat. Szerinted majd elkezdik őket hajkurászni, mikor egyszerűbb bele ereszteni egy golyót pár méterről?
2011. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
0%
Van rá esély, h visszamenjenek a házhoz. Ha már elviszed őket akkor a közeli erdő túlsó felébe. Az elsődleges szempont, h az ember éljen biztonságban. A többi már mellékes. A kérdező így is a leghumánusabb megoldást választotta :) és nem egy lapáttal üti agyon őket. Én is ezt tenném, és nem várnám meg, h mindenféle kórokozót terjesszenek el. Rosszabb esetben ha az egyik még veszett is...
2011. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen megértelek, mert sajnos hozzánk is állandóan jönnek macskák, megeszik a mi macskánk kajáját, összepisilik az ajtót, ház falát stb. Én sintértelepre vinném a helyedben őket.
2011. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Nincs gazdájuk!!!!!! Néhány éve etette az egyik szomszéd, de elköltözött és a macsekokat itt hagyta. Az erdő az M7-es mellett van, mikor építették a pályát a vadállomány kipusztult, soha nem láttam még ott se vadat, se vadászt.
2011. ápr. 4. 12:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!