Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elviszem a macskákat azért...

Ha elviszem a macskákat azért megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Szóval kóbor macskák járnak hozzánk évek óta, itt a tavasz tele vannak kullanccsal, és valamelyik beteg is.

Arra gondoltam, hogy beteszem őket egy dobozba és a közeli erdőbe kiengedem őket. Elvileg ragadozók, vagyis madarat, gyíkot megtudják fogni, hogy tudjanak mit enni.

Ha ezt megteszem az sérti az állatvédelmi törvényt, vagyis engem megbüntetnek ha meglátnak?


2011. ápr. 4. 12:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, hogy válaszolt. Igazából nagyon régóta gondolkodom, hogy mi legyen velük, én is így látom jónak, csak nem akarom, hogy megbüntessenek. Az egyik válaszoló amúgy érdekes dolgot vetett fel, hogy mi lesz ha tényleg meglátnak, hogy bizonyítom be hogy nem az enyémek a macskák... nem tudom mi legyen, nem hiányoznak a nyakamra az állatvédők...
2011. ápr. 4. 15:08
 22/51 anonim ***** válasza:
22%

Ha már beleteszed a macskákat egy dobozba, akkor ne az erdőbe menj, hanem tedd ki őket egy menhely előtt.

Ennyi.

Nem a legjobb megoldás, de így elrendezheted a sorsukat.

Mellesleg aki szerint jó az erdőben kitenni őket, az kicsit nézzen utána, hogy egy macska, milyen távolságokból is képes hazatalálni...

2011. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
szerintem elviheted őket,hozzánk is jött 1 nagy kövér cica,a többi elől elette a kaját,azok csont soványak voltak,elvittük másik városba:Pvissza ne jöjjön mert 3 kmrel arrébb kiraktuk,másnap ott ült az ajtóban
2011. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szívetlen cselekvés lenne tőled.Nem véletlen,hogy oda járnak azok a macskák,biztos eteted is őket,de kár volt elkezdeni mert látod,hogy mi lett a vége.Ne tedd ki őket egy erdőbe,hogy lelőjék a vadászok hiszen nemsokára kezdődik a vadász szezon,inkább vidd el őket állatorvoshoz,tudom,hogy nem olcsó mulatság 8-9 macskának az oltás de ha már elkezdte akkor normálisan fejezd is be!!Ha meggyógyultak ajádékozd el őket vagy vidd el menhelyre.
2011. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
Utolsónak üzenem hogy mondja meg hol lakik, holnap reggel avval kezdem, hogy beülök a kocsiba és átviszem neki a macskákat. Vigye el ő őket orvoshoz. Ugye ezt nem gondoltad komolyan???
2011. ápr. 4. 21:29
 26/51 anonim ***** válasza:
10%

Szia!

Én vagyis mi is jártunk hasonló helyzetben!!!

Az anyósom egy hátrányos helyzetű kistelepülésen lakik, ahol még állatorvos sincs!!

Én nagyon szeretem az állatokat, nekem is van 2 cicám, de ami ott volt az ember próbáló volt! 2 év alatt 13ra szaporodott az odajáró, senkinek sem kellő, gazdátlat, oltatlan macskák száma. Az anyósom(mozgás korlátozott), meg csak eteti őket, igaz megfogni nem tudja de mindegy! Aztán eléggé elszemtelendtek a cicák és szaporodtak is mint a nyuszik így én sem láttam jobb megoldást, mint össze-fogdostuk a cicákat és elvittük a közeli erdőbe... Tudom nem a leghumánosabb megoldás, de ezek annyira vadak voltak, hogy esélytelen volt, hogy elvigyük egy menhelyre és ott majd lesz neki 'új' gazdi ha már a réginek nem kellett!

Én azt mondom, hogy attól, hogy megmérgezd meg hasonlókat csinálj vele ez is jobb! Itt mindenki """"állatvédő""" (nem véletlenül írtam ennyi macskakörmöt), egy autópálya mellett amúgy sem nagyon tartom valószínűnek, hogy vannak vadászok, legfőképpen nem tudom elépzelni hogy vadállomány... szegény vadak szívbajt kapnának a kamionok tömkelegétől! :)

Sok sikert neked! Én nem ítéllek el!!

2011. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
23%
értesítettem az illetékes állatvédőket hogy figyeljék az erdőt, miután ilyen pontosan leírtad mire készülsz remélem megütöd a bokád...
2011. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sok bugris parasztnak lenne annyi esze hogy kiivartalanítatja a szerencsétlen macskáját, akkor nem lenne ez az egész. Remélem egyszer ebben az országban is KÖTELEZŐVÉ teszik. Itt, gyk is tele van most olyan kérdésekkel hogy "terhes a cicám", aztán amikor megjegyzik nekik hogy talán ivartalanítani kéne, akkor meg megy a hőbrögés... Idióták.
2011. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti! Te aztán jó hülye vagy!!

Mit gondolsz az állatvédőid az egész M7-es szakaszát figyelni fogják e kedvedért?


Te szerinted hány erdőt szelhet ketté a pálya? Gondolkodj már egy kicsit mielőtt szívatni próbálsz!!!

pl.:

[link]

2011. ápr. 5. 13:34
 30/51 anonim ***** válasza:
11%

de hogy mennyi sok paraszt jár ide komolyan...

1. én végignézem a kommenteket, de legalább a kérdező kommentjeit végigolvasom.

2. KÓBOR = GAZDÁTLAN

3. NINCSENEK VADAK, ÉS VADÁSZOK a környékén.

4. BETEG macskákról van szó

5. a SZOMSZÉD kezdte etetni őket, aki elköltözött.


ennyiből a megoldás az: keresd fel a szomszédot, vidd utána a macskákat és mond neki kezdjen velük amit akar.

am egyik válaszadónak üzenném, egyik ismim macskája ellopta a mentolos dolgokat, rágót cukorkát ilyesmit. a mentolos fogkrémet egyenesen imádta. szal a menta sem megoldás...

am a Kutya tényleg nem hülye ötlet. az h kiviszed őket az erdőbe.. valszleg tényleg visszajönnek:S

sok sikert!

2011. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!