Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska miért jön erre a...

Macska miért jön erre a videóra mindig?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=_JmA2ClUvUY

A múltkor valamiért bekapcsoltam, hogy megnézzem mi ez. A kanapén ültem, ölemben a laptoppal, a vidi hangosan ment, nem hangszórón. A macska nem szokott csak így idejönni, vagyis néha, de teljesen máshogy. Most jön óvatosan, néz, mintha kísértetet látna, felugrik a kanapéra mellém, és végigszagolgat. Most a gépnél ülök, megint elindítottam, és felugrott az asztalra, ahová sosem ugrik fel, ha felrakom akkor is elmegy, de most is végigszagolgatott mindent, benézett a monitor mögé, stb.. Amúgy herélt cica, négy éves. Gondoltam arra, hogy ha lány lenne esetleg azért mert babahang, és mikor unokahúgom baba volt és sírt a kutya is rögtön rohant oda, de véleményem szerint a fiú cicákban nincs meg ez az ösztön... Vagy mégis?


2011. ápr. 8. 15:29
 1/9 anonim válasza:
0%

http://www.youtube.com/watch?v=khwjD-KVQ_Q


Nézesd meg ezt vele! Ehhez vajon mit szól?

2011. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A macskának nem úgy babahang mint nekünk embereknek, illetve ilyen értelemben nekik a saját fajtájuk hangja a babahang.

Ezt csak az emberek képzelik hozzá, igy emberibb tulajdonsggal ruházzák fel az állatokat, könnyebb igy őket kezelni.

Ami miatt erre a videóra ugrik az a hang frekvenciája, valahogy úgy képzeld, mint mikor egy kutya mellett elkezdesz szájharmonikázni. Sokak szerint a kutyájuk különleges és ilyenkor velük énekel, miközben csak azért vonyit szerencsétlen hogy elnyomja ezt a zavaró hangot, hogy egy szirénát is megpróbál elnyomni mert irritálja.


Ha még mindig kétségeid lennének és úgy gondolod hogy azért megy oda mert vigyázni szeretne az embergyerekre (egyébként a házimacska pont nem a ragadozó ősei miatt, az ösztöne épp hogy azt jelzi neki hogy könnyü préda)

akkor gondold végig a következőt:


leteszel egy kiscicát az egyik sarokba, másik sarokba pedig egy kisbabát. Mire tippelsz, melyik síró csöppséghez vezeti majd az ösztöne a macskát?

Innentől kezdve megértheted, hogy ez csak a mi emberi beleképzelésünk, igy ruházva fel emberi tulajdonságokkal az állatokat.

2011. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, értem. De nem nyávogott, csak szaglászott, nem "akarta elnyomni".
2011. ápr. 8. 16:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt a kutyák csinálják, az csak egy példa volt a könnyebb megérhetőség kedvéért.
2011. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, de azért szerintem ha zavarná inkább elhúzna valahová, nem idejönne és bújna a hangszóróba.. Valami csak van ebben a videóban, ha nem a hangszín..
2011. ápr. 8. 16:32
 6/9 anonim ***** válasza:

A macska komoly ragadozó felmenőkkel rendelkezik. Ha egy vadmacska ilyen hangot hall azért megy oda mert ez a hang könnyű prédával kecsegteti.

A házimacskából ez már ki van ölve, de azért annyi ebből az ösztönből megmaradt hogy "nagyon érdekli" mi is ez. Ő sem tudja hogy miért, de oda "kell" mennie megnézni, ez erre vezethető vissza.


Magyarul nem arról van szó - amiről szerintem a kérdésed szól - hogy azért menne oda ellenőrizze ki bántja azt a gyereket és védelmet nyújtson.


Természetesen van ilyan amire gondolsz, nálunk embereknél egyértelmüen, pl. minden apróságot ösztönösen védenivalónak - sokan ezt úgy élik meg, hogy jaj de aranyos - találunk, hogy legyen szélsőséges a példa akár még egy kölyökelefántot is.

Kutyáknál is megfigyelhető, hogy védik az eddig annyira 'utált' macskakölyköket, ha mamájuk kiesük. De ehhez szükséges, hogy egy adott területhez tartozanak, amit a kutya véd. Ehhez szükséges cicakölykök már ismert és elfogadott szaga, itt a videónál szagról szó sem lehet (ezért is szagolgatja egyébként a monitort, ha másképp nem megy igy akarja eldönteni hogy préda vagy sem), de odamenni azért megy amit már fentebb leirtam.

2011. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

És ez kellemetlen neki, vagy jó? Úgy értem, most felkavarom a kis lelki világát azzal, hogy ilyeneket hallgatok, és jobb ha nem kísérletezek szerencsétlenen, vagy neki ez tök érdekes, és tetszik neki?

2011. ápr. 8. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát 1x-2x biztos izgalmas kaland, egyfajta játék, de azért álmából ne ezzel ébreszd fel, főképp ne félpercenként.

De ez egy házimacska 7 élettel, ha szívrohamot is kap lesz még neki 6, megszokta az emberek közelségét, a városi zajokat, igazából nem árt neki semmi, ha biztonságban érzi magát.

Ha ezt a játékot megunja vagy már zavarja akkor egyszerüen elbandukol onnan.

2011. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szobában van, másodikon. Van udvar, nem erkély, szóval leesni, leugrani nem tud, biztonságban ki tud menni virágok közé játszani, szaladgálni.. Néha még a kutya meg a medence is izgi :D Persze, nem szivatom ezzel, csak figyeltem egyszer, hogy mit csinál.
2011. ápr. 8. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!