Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem kötelező Magyarorszá...

Miért nem kötelező Magyarországon a macskák veszettség elleni oltása?

Figyelt kérdés

Megdöbbenve olvastam a napokban az alábbi cikket: [link]


A macskák köztudottan igen súlyos betegségeket terjeszthetnek.



2011. ápr. 9. 18:43
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Értjük, de te meg értsd meg minden megoldható. Hiába nincs ott te is írod eteti a macskáját azaz vannak jelei annak, hogy ha valaki macskát tart. Az ellenőrzések során, pedig előbb-utóbb lebukna, így fizethetne, mint a katonatiszt. Valamint, aki eleve nem jelenti be az már lebukhat. Teljesen mindegy, hogy nem azonnal, de az ellenőrzések során előbb-utóbb lebukik így igenis lenne értelme.
2011. ápr. 10. 21:02
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
Neked apukám, valószínűleg sohasem volt macskád, nagyon keveset tudsz az életmódjukról...
2011. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Tévedsz, mert volt! Éppen, ezért megtanultam, hogy azon kívül, hogy aranyos állat az egyik legtöbb emberre is veszélyes fertőzést terjeszt így mindenképp kötelezővé tenném a macskák védőoltását sőt kezdeményezni fogom, mert ez így tűrhetetlen és abszolút egyoldalú, hogy csak a kutyásoknak kötelező.
2011. ápr. 10. 21:30
 14/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem egyoldalú annyira, szinte minden kutyásnak van macskája is. Ritka a kizárólag kutyás ember. (Különben sok halott macska lenne falun, mivel egyik udvarból a másikba járkálnak át.) Az más dolog, hogy azért hívunk valakit kutyásnak, mert a macskáját csak megsimizi és enni ad neki, de nincs semmilyen különleges kapcsolat közöttük, nem úgy, mint a kutyájával. Gondolom leginkább ilyenekre érted. (Nem városra gondolok, de a város különben is más, na ott megvalósítható a törvény. Falun nem.)


Én is aggódok emiatt. Sőt, nekem már réges-rég, még óvodás koromban eszembe jutott, hogy a macskákat miért nem oltják, hiszen az is veszélyes. De én hamar beláttam, hogy nem lehetséges.

Előbb változnia kell az emberek felfogásának. Addig nem fog menni. Az pedig lassan jön. Hiába a törvény, ha nincs, aki betartsa.

Az első sikertelen néhány év után a lelkes állatorvosokról is el tudom képzelni, hogy már fásultan szemet fognak hunyni a dolog fölött.

Én sem örülök neki, de ez van. Majd max. elindít egy macska-kibási hullámot, amit mi szívunk meg és a hozzánk hasonlók, mert majd idejönnek az elzavart macskák túlélni. Remek lesz. És nekünk majd ki segít?

A másik, hogy tényleg ellenőrizhetetlen. Nem is tudom, hogy gondoltad, miképp oldhatnák meg, esetleg ezt fejtsd ki :)

2011. ápr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Már kifejtettem olvasd el fentebb többszöri ellenőrzések stb. most nem írom le még egyszer. Ebből a a szempontból totál mindegy, hogy város vagy falu, mert van jele a macska tartásnak és elég hacsak egyszer megbukik, amikor jönnek ellenőrizni és fizethet egy jó magas büntetést. Kétlem, hogy megkockáztatná bárki is. Nincs lehetetlen csak tehetetlen minden megoldható.
2011. ápr. 11. 13:59
 16/26 A kérdező kommentje:

Azok nagyon gyenge érvek, hogy max. az emberek felfogásán múlik és az meg egy lassú folyamat.


Egyrészt nem múlik rajta semmi, mert az emberek zöme mindenhol keresi a kiutat a felelősség alól így eleve el sem indulhat egy ilyen folyamat. Ez így van, amióta ember van a Földön. Éppen, ezért születtek meg a törvények, hogy ne egy nagy káoszban, vadnyugaton éljenek azok az emberek, akik normális életet elfogadva szeretnének élni.


Gondold el mi lenne ha az emberek felfogására bíznának mindent, akkor az alapján még gyilkosokat sem lehetne elítélni, mert, majd csak megváltozik a gondolkodása stb.


Az ország és a benne levő emberek, pedig olyanok, amilyen vezetői vannak. Ha rendre hajló kormány lenne, akkor rend lehetne minden téren, de mivel hosszú ideje már nincs ilyen kormánya Magyarországnak így egyelőre ezek a dolgok is várakozó ponton vannak. Mellesleg egy percig se higgye senki, hogy nyugaton olyan különb a gondolkodása az embereknek. Ott is kemény törvényekkel és azok betartatásával oldják meg az ilyen problémákat is. A különbség az, hogy egyes országokban rendpártiak uralkodnak, míg máshol a káoszt kedvelők és kihasználók semmirekellői.

2011. ápr. 11. 14:23
 17/26 anonim ***** válasza:
87%

Na jó, egy utolsó próbálkozás, aztán befejeztem: nincs sem emberanyag, sem semmi hozzá! Nincs pénz rá!

A kutyákat ellenőrzi valaki? Tudod, hogy falun hány kutya NINCS BEOLTVA? Az állatorvos sokukat nem jelenti, mert felesleges - nem tudják kifizetni, az állam pedig nem ad nekik támogatást.


Szerintem álomvilágban élsz, nem veszed észre, ami körülötted zajlik! Még a kutyák esetében sem tudják betartatni, a macska életmódjából kifolyólag pedig majd alig lesznek eredmények, ezt elhiheted!


Ha jobb anyagi helyzetbe kerülne az ország az más lenne.

Máshol még állatrendőrség is van, nálunk az Állatvédőrséget is tönkreteszik, pedig még semmit sem csináltak! Nálunk semmi sincs, még egy kcs.szett állatvédő szervezet sem, ami tenni tudna, mert hagyná a kormány, hagynák a fejesek. Akkor szerinted majd megoldják, hogy legyen, aki macskákat ellenőriz, miközben a kutyák is le vannak sz.va? Tényleg álomvilágban élsz.


Én veled vagyok, nem bánnám, ha megkapnák az oltásokat, csak szerintem sokkal több kárt okozna ez a törvény, mint hasznot - a macskák számára.

Ilyen áron nem kell.

Ráadásul ahhoz sincs kedvem, hogy azért dolgozzak, hogy a környék elhajtott macskáinak ellátását finanszírozzam.

2011. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Tudod ebben az országban nagyon sok marhaságra van pénz így ez nem indok, hogy nincs pénz. Van itt pénz csak rosszul van elosztva, mert eleve rosszak a törvények és ami van azt sem tartatják be. Ez nem pénz hanem hozzáállás kérdése. Ha ennyire nem törődöm, belenyugvó lenne az emberek zöme, mint te akkor nem csak erre , de semmi egyébre nem jutna. Ha te ennyire nehéznek érzed a helyzetet, akkor meg mire vársz ? Cselekedj, szervezkedj, tüntess és stb. Na ez a különbség sokszor az itthoniak és a kintiek között. Itthon belefásultak, belenyugvóak, nemtörődömök az emberek zöme, azért, mert nem hisznek a változásokban, mivel ezt neveli beléjük napi szinten az agymosó média és ezt látják a környezetükben is, mert már nagyon régóta nincs Magyarországon egy rendpárti kormány. Ha ennyire rossz a helyzet, akkor viszont nincs mit veszíteni küzdeni és harcolni kell mindaddig, amíg nem lesz REND ezen a téren is!
2011. ápr. 12. 20:16
 19/26 anonim ***** válasza:

Ezzel végre teljesen egyetértek, és képzeld, teszek is, egyrészt a befogadásokkal, másrészt a szemléletmód változtatásban aktívan részt veszek (igaz, csak a megye keretein belül), nem csak dünnyögök és beletörődök - bár én kutyázok és lovazok, nekem a legfontosabb cél a kevesebb bántalmazás, a jobb bánásmód, és hogy változzon a kutyások megítélése, de ezek még fontosabbak, mint a macskák veszettség elleni vakcinázása.

Te is beláttad akkor, hogy itt a felfogásnak kell változnia. Én pont, hogy ezért teszek is, remélem, hogy te sem csak itt vagy aktív :)

És bizony lassú, kínosan lassú folyamat, de az az alapja mindennek, enélkül hiába vannak törvények, az állatvédelem is el van vágva, pedig őket még törvények is támogatnák, csak érdekes módon a hatóságok nem - mintha mi a hatóságok egyik ellenése lennék. Szomorú, hogy így jön ki, de ez MO.

2011. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Előbb utóbb úgy is bevezetik és nagyon helyes a sok macskát is szabályozni kell és beoltatni. Iszonyatosan durva betegségeket terjesztenek a macsekok bármennyire aranyosak.
2011. okt. 13. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!