Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5hónapos beagle kutyámat a...

5hónapos beagle kutyámat a tenyésztőtől úgy hoztam el, hogy minden oltást megkapott. Ahol lakunk most lesz a kutyák kötelező veszettség elleni oltása. El kell vinnem a kutyámat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha megvan a veszetség elleni oltása,mint írod akkor nem miért kéne?!

DE!!

Tudnod kell bizonyitani azt,hogy a kutyád megkapta az oltást,ezt főleg ügye az oltási könyvel tudjuk,ha az oltási könyveb benne van a veszetség elleni oltásnak a nyoma/dátuma akkor nem kell elvinni!

2010. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nobivac DHP és Nobivac LEPTO ez a két oltás szerepel a könyvben, ezek közül valamelyik veszettség ellen van?
2010. ápr. 25. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Ez a kombinált oltás.
2010. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor bizony oltatnod kell. Sőt, a tenyésztőt még meg is büntethetnék, mert 3 hónaposan kötelező az első veszettségi. Már az új, sorszámozott oltási könyvet kaptad a kutyussal?
2010. ápr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez két kombinált oltás. Parvo nincs? Azt is kellett volna kapjon, bár nem kötelező, de ajánlott. a veszettség ellenire el kell vinni.
2010. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mindig magán úton viszem a kutyáimat oltásra, hogy napra pontosan legyenek beoltva, a "tömeges" oltásokon még nem voltam, nem is hiányolnak. Igazolni meg tudom a könyvvel.
2010. ápr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt egy jó link az oltási programról:

[link]

2010. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még a régi oltási igazolványt kaptuk. Ma elviszem és beoltatom. Csak az a gáz, hogy a kutyát úgy hoztuk el, hogy minden oltást megkapott, amiket persze ki is kellett fizetnem, de ez a kisebbik baj. Itt van a kutya hónapok óta, játszik a 2 éves gyerekemmel, én meg nyugodt voltam, hogy minden oltása meg van nem lehet gond...
2010. ápr. 27. 08:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs veszélyben a gyereked. Az oltások a kutyabetegségek ellen védik a kutyát.
2010. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!