Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldi útra csak a veszettsé...

Külföldi útra csak a veszettség elleni oltás kötelező az útlevélbe? Vagy a kombinált is?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 18:56
 1/7 anonim válasza:
39%
Az ÁNTSZ meg tudja válaszolni a kérdésed pontosan, telefonon hívd fel őket. Ha szükséges, az oltásaidat is elrendezik. Veszettség ellen általában csak a lehetséges fertőződés (pl. vadállat harapása) után oltanak. Egyébként pedig minden attól függ, hová utazol. Európába/Amerikába/Észek-Afrikába nem kell semmi megelőzés, viszont ha egzotikus országba (pl. India, Közép-Afrika) utazol szubtrópusi/trópusi területre, adnak sárgaláz elleni oltást (talán ez szerepel az útlevélben, vagy adnak róla papírt), és kell malária megelőzésére gyógyszert szedned, már indulás előttől és hazaérkezés utánig! De pontos információt az ÁNTSZ-től szerezhetsz!
2010. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy ilyen részletesen leírtad, de én a kutyákra vonatkozóan értettem a kérdést :) Azért tetem fel ebben a kategóriában.
2010. jún. 25. 19:20
 3/7 anonim válasza:
52%
Uu, jaj, nem láttam, hogy a kutyák topicba tévedtem..elnéztem kicsit:-) Ezt biztos megmondja az állatorvos akkor, de lehet a külügyminisztérium is okos lehet a témában (ők szerintem ismerik az állatkiutaztatási jogszabályokat).
2010. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az előttem szólóhoz hozzá tenném, hogy a veszettség elleni oltás évente kötelező! De ugyanígy a kombinált oltás, szóval szerintem mindenképpen kell az utazáshoz is.

[link]

2010. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hogy évente kötelező a veszettség, azt tudom. Csak az állatutaztatási szabályokat viszont egyáltalán nem, mivel sajnos nincs kutyám:( De lehet akár ilyen szabály is, hogy xyz oltás nem lehet régebbi, mint ennyi meg annyi hónap, ha utazni akarsz a kutyával, ezt simán el tudom képzelni főleg nyugati országokról, ezért mégis jobb, ha utánaérdeklődik a kérdező.
2010. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
veszettség=veszettség elleni oltás:)
2010. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Hű, de jó sok hülyeséget összehordtak itt!

Csak a veszettségi kerül az útlevélbe.

Némely országokba egyéb dolgok is szükségesek.

Itt tudsz részletesen utánanézni, hova mi kell:

[link]

2010. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!