Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit játsszunk/csináljunk a...

Mit játsszunk/csináljunk a cicámmal?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon aranyos kiscicám 15.-én lesz 1 éves^-^.Kövér cica,nagyon szereti a pocakját, és imád játszani, attól, hogy kövér nem lusta/annyira/.:D Mindig előre engedi a többi cicát,nagyon kis édes és imád aludni.Panelházban lakunk és most rossz idő van:(,mit tudnánk csinálni CSAK ketten?

Milyen játékot készíthetek házilag, vagy egyáltalán mit csináljunk?:)

Köszönöm a válaszokat(:

13/L


2011. ápr. 10. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szinte bármiből lehet cicajátékot csinálni, abszolút nem igényesek a játék anyagára, minőségére, sőt, tapasztalataim szerint inkább a gyári játékokkal NEM játszanak... Nekem sziámim van, alapvetően üldözéses játékokat szoktunk játszani, amiből van kétféle, a papírgalacsinos és a madzagos. A papírgalacsinos magáért beszél ugye, gyűrsz neki egy diónyi galacsint mondjuk egyszerű fénymásolópapírból (ne legyen túl kicsi, nehogy bekapja, de túl nagy se), kicsit meglóbálod az orra előtt, húzkodod a padlón, hogy recsegő hangot adjon, aztán jó esetben, ha "rámozdult", elhajítod neki. A mazdagos hasonló, ott egy spárgával, régi cipőfűzővel tudod ingerelni a macsekot, ha olyan kedve van, üldözőbe veszi a végét, ha húzgálod előtte. Én egészen le tudom fárasztani ilyenekkel. Célszerű neki egy kis időt hagyni ugrás előtt, hogy fel tudja mérni a távolságot (ha túl gyorsan mozgatod, nem fog rámozdulni), és hagyni, hogy elkapja néha, hogy legyen sikerélménye.
2011. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszodat,kipróbálom a galacsinosat!:)
2011. ápr. 10. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:

én pecàzni szoktam vele!! :)

Adott egy bot, aminek a végére gumit kôtsz, nem ùl hosszùt nem tùl rôvidet, a gumi màsik felére, mer a papìrgalacsint, esetleg egy pici csôrgôt ( én a nyakôrvrôl vettem le a csôrgôt) ìgy amikor megràntom a botot, a gumis csôrgôs labdàt lendìtem, ô pedig megôrûl érte.. akkor szoktam abbahgyani mikor màr a nyelve is lòg.. utàna minimum 5-6 òràt alszik egyhuzamban :) és nem mellesleg halàli jòkat nevetûnk kôzben... :)

2011. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Cicázás papír galacsinnal is jó móka. Igaz, ehhez 2 ember kell :(


Viszonylag jó még a szekrény tetejére helyezett macskának galacsin feldobálása, ha hajlandó fent maradni, és visszaütni. Az enyém visszaüti párszor, de sajnos hamar lejön...


Az enyém megveszik a hosszú, zöld, hurkapálcikaszerű redőny pálcikákért, azzal szoktam magam körül, vagy saját maga körül megpörgetni, amíg úgy el nem szédül, hogy eldől.

A pálcika egy időben varázspálcikaként is funkcionált: csak meg kellett kocogtatni vele bármit, és a macska előjött bárhonnan, még álmában is meghallotta.

Ajtócsukás előtt még mindig ezzel bizonyosodunk meg arról, hogy a macska a lakáson belül van.


Mindenféle golyókkal/pingpong labdával jól eljátszik a fürdőkádban. Csak olyan méretű legyen a golyó, hogy nehogy beleszoruljon a lefolyóba.


Függönyharc: macska az átlátszatlan függöny mögött, te meg a másik oldalról birizgálod a függönyt.


Dobozharc: lyukakat vágsz egy nagyobbacska kartondobozba, és bevágod a macskát. Ezután kapirgálod a lyukak környékét a körmöddel.


Fogócska. Nálunk működik. Felváltva kergetjük egymást a macskával, az érintés elfogást jelent.


Lambéria kapirgálás. Kapirgálod a lambériát, a körmöddel, a macska felugrik, te meg elkapod a levegőben. Túlzásba nem kell persze vinni ezt a játékot, mert volt már, hogy a villanykapcsoló után tapogatóztam a sötét konyhában, egyszercsak majd szívinfarktust kaptam, mert valami szőrös rárepült a kezemre :)

2011. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bújócska: amikor a cicu nyugodtan van, te bújj el, és jelezd neki, hogy játszani akarsz: dugd ki a fejed pl a fotel mögül majd bújj vissza. Lehet kell egy kis idő, amíg veszi az adást, de a mienk totál bekattan. Aztán elbújik a fotel mögé ő, és ha lassan benézek, felugrik. Sokszor majdnem szívbajt kapok, de annyira kis édes...
2011. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!