Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen egy macskatartás?

Milyen egy macskatartás?

Figyelt kérdés

Első sorban: Milyen nemű cicát ajánlanátok egy lakásba?

A másik: Milyen dolgok feltétlen szükségesek hozzá? És ezek kb. mennyibe kerülnek?

És az utolsó: Milyen fontosabb tudnivalók vannak egy cicatartáshoz?


Előre is köszönöm a válaszokat.:)


2011. ápr. 11. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel lakásban lesz ivartalanítattni kell ha ,már úgy veszed magadhoz hogy ivartalan teljesen mindegy hogy fiú vagy lány cica,ha kölyökként akkor a kandúr ivartalanítása olcsóbb.Először is kell neki macskawc ez lehet olcsóbb is nekünk a peremes van az obiból kb 1300ft,jó ha van kaparófája amin élesíti a körmét, legalább két tányér az egyik a száraz a másik a nedves tápnak meg egy vizes tál.Macskafüvet is vehetsz kb300-500 ft,bár az enyém rá se néz.Legyen játékja pl labdák tollas botok ,műegér ,de ezt úgyis kitapasztalod mi a kedvence.Orvosra is költened kell oltások éventekb5-6000 féreghajtás negyedévente 500ft,macskaalom én a spaarosat veszem 210ft.Sokat foglalkozz vele ha teheted,nagyon hálásak tudnak lenni minden kis simogatásért.Fürdetni fölösleges és a fésülés is elég egyszer egy héten kivétel ha hosszúszőrü cicát akarsz,ha emeleten (panelban)laksz nem árt ha csirkehálót szerelsz az ablakra nehogy baleset érje a cicust,ha beválalós vagy és már az elején rászoktatod sétáltatthatod is hámmal,de ilyenkor ha az utcára viszed legyen veszettség ellen is oltva.
2011. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lakásban tartott cicákat mindenképpen célszerű ivartalanítani, mert a kandúr spriccel, jelöli a területét, a nőstény kibírhatatlanul nyávog tüzelési időszakban. Erre nem szabad sajnálni a pénzt, az én állatorvosom 8000ért csinálja (Hétfőn ivartalanítják az enyémet.) Ahogy az előttem válaszoló is írta, lakásban tartott cicának elengedhetetlen a macska wc, aminek magasabb a pereme, (olcsón beszerezhető) minimum két tál, de célszerű három, (egyikben száraztáp, másikban amit főetetésekkor kap, illetve egy vizes) kaparófa, ha nem akarod hogy szét szedje a bútort. Játékokat saját magad is tudsz neki gyártani. Meg ugye a havi kiadások; többek közt a macskaalom, én Lidl-ben veszem a 10 kg-os Coshidát, ez kb. egy hónapra elég, 699 Ft, és tökéletesen bevált, jó nedvszívó. (Sparosat is próbáltam, nem ajánlom, két nap után kidobandó.) Kaja a gazdira van bízva, az enyém szárazat kitekatot kap. Etetéseknél változó, nyers/főtt hús (mikor hogy) illetve ritkábban alutasakos és konzerv kajákat is szokott kapni. Meg ugye ha szükséges, állatorvos. Vannak még más kiegészítők is, mint pl. a cicafekhely, szállítóbox, cicavár stb. de ezek nem elengedhetetlenek.
2011. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előttem lévők már mindent leírtak, annyit még hozzáfűznék, hogy tapasztalatból mondom, jobban jársz ha két cicát veszel magadhoz (lehetőleg testvéreket, vagy olyanokat, akik ismerik egymást). Duplapénz, de feleannyi gond. Pl a macskák természetéhez tartoznak az agresszív vadászós-verekedős játékok, ha nincs másik macska, akivel eljátszhatna, akkor bizony te leszel ezeknek a durva játékoknak a célpontja.

Nálunk két macska tartása kb havi 8-9E HUF.

Kajából anyagilag a cat chow- acana- főtt hús kombóval tudsz a legjobban kijönni, és minőségben is jobbak, mint az agyonreklámozott whiskas-darling-kitekat, és társaik.

2011. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!