Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás. Van félni valóm?

Ivartalanítás. Van félni valóm?

Figyelt kérdés
Nőstény cicámat hétfőn viszem ivartalanításra. Félek, nagyon féltem a cicámat. Elmondanátok, hogyan zajlik egy ilyen műtét, és hogy mire számítsak mikor már haza hoztam? Van mitől tartanom?
2011. ápr. 12. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A műtét nem tartott sokáig.

Az én cicám ivartalanítás után jó pár óráig kóválygott, meg öklendezett, és egyfolytában menni akart, pedig nagyon nem ment neki a dolog...állandóan eldőlt, nem volt még egyensúlya. Utána pedig olyan kis búskomor volt, de kb. 2-3 nap alatt teljesen rendbe jött. A varratszedésre 10 nap múlva vittük vissza, de addig is ő nyalogatta szépen, hamar meggyógyult.

Pár napig nem igazán volt étvágya a műtét után.

De ez elvileg már rutinműtét, nem kell aggódni.

2011. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg hogy amikor felkel az altatásból, maradjon a szobába mert kint meg is sérülhet
2011. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám altatás után nagyon dinka volt, este műtötték és annyira ki volt ütve, hogy hiába volt ébren, fogalma nem volt, hol van és mit csinál. Én bezártam a szállítóketrecébe, ott biztosan nem eshet baja. Éjjel háromkor reagált először a saját nevére. A legjobb tényleg befektetni a ketrecbe, amíg kimegy az altató hatása. Viszont nem hányt, de előfordulhat. Ha már teljesen magánál van, sokat fog pihenni és tudni fogja, mennyit mozoghat. Nekem azt mondta a doki, hogy akkor van igazán jól, ha elkezd mosakodni, onnantól rendben van minden.
2011. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

A kintléttel nem lesz baj, benti cica. Lehet, hogy amíg hat az altató, én is berakom akkor a szállítóketrecébe, ott tényleg biztonságban van. :)

2011. ápr. 12. 17:11
 5/14 anonim ***** válasza:

Én bent voltam végig a műtét alatt, semmi az egész. Épp egy ujjnyi vágást csinálnak, nagyon gyorsan kint van a petefészek, és ha a méh egészséges, akkor azt bent szokták hagyni.


Nálunk is ugyanez volt, amit már leírtak: ébredezéskor egyensúlytalanság, rángás, rángatózás, kényszeres mehetnék pedig nem tud menni.


Aztán utána pár nap alvás, pihizés, nálunk enni a harmadik napon kezdett el rendesen.


Nálunk volt egy kis komplikáció, mert vagy a műtéttel összefüggésben, vagy nem, lett egy durbább nyálzás, amire kapott egy szurit, és el is múlt. Összességében egy hét múlva olyan volt, mint új korában.

2011. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nekünk friss az élmény most lábadozik:)


tegnap műtötték az éjszaka magáról nem tudott:)mondjuk nekünk muszáj volt,mert elpusztult volna...ma délután kezdett éledezni jobban,de hát olyan mint ha 1 komoly legénybúcsúba lett volna...1óra alatt meg van 1ébként,hányás,bepisilés lehet utána nekünk csak pisi volt

2011. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a segítő válaszokat.

Nekem a dokim azt mondta, 20-25 perc alatt végez, aztán vihetem is haza.

Kérdésem még annyi lenne, hogy ebben az időszakban mivel célszerű etetni?

2011. ápr. 12. 18:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Amig teljesen magához nem tér,addig semmit ne adjál neki enni, még inni sem nagyon. Persze a műtét előtt sem szabad, de ezt a doki biztos mondta. Nekünk délelőtt műtötték. Előző este még megvacsorázott, aztán éjszakára már a víz is el volt előle véve. Délután, mikor magához tért, akkor hivott az orvos, hogy lehet érte menni. Nagyon kába volt, egészen késő este volt, amikor már ugy látszott, hogy magánál van, akkor először vizet kapott, majd kapott még egy pár falalt nedves eledelt is, de nem egy normál adagot. Másnap már minden olyan volt mintha semmi sem történt volna. Mármint evés szempontjából. Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Mikor hazaviszed, nagyon sajnálni fogod, mert iszonyúan elesett, de rendbejön hamar!
2011. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszod!

Én délután 14:30-ra viszem, azt mondta a doki, aznap már enni ne kapjon, vizet ihat, de azt se nagyon. Mindenesetre nagyon köszönöm a segítségeteket, kicsit felkészültebb lettem. :)

2011. ápr. 12. 21:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is leírom, hátha találsz benne valami plusz infot még.


A műtét kb. háromnegyed órás, nekem még aludt a cicám, amikor hazahoztam. Elvileg a műtét után 1-2 órán belül magához tér( doki mondta), az enyém 4-5 óra után kezdett ébredezni. Én a szobában a földre leraktam ilyen festőfóliát, arra egy régi törölközőt és rá a macskát, hogy ha bepisil álmában, akkor ne a szőnyegre menjen.

Amikor elkezdett ébredezni, először csak kúszott a földön, utána már tántorgott, folyton elesett.

Ne nagyon engedd majd mászkálni, az enyém akart ugrálni a fotelra, de nem engedtem, mert tiszta kótyagos volt még.


Szerintem célszerű beszerezni egy gallért, hogy ne piszkálja a varratokat. A doki nekem azt mondta, hogy elég, ha egy póló ujját húzom rá a hasára...hát az én cicám fél perc alatt leszedte magának. Hallottam olyat is, hogy egyáltalán nem piszkálta magának a sebet. Minden macskánál más, de a legegyszerűbb, ha van otthon, és ha kell, rá tudod adni.


Enni- inni a műtét előtti este kapott utoljára. A műtét után nem adtam neki enni, inni is csak akkor, amikor már magánál volt, és mászkált.


Hmm, szerintem ennyi...ne aggódj, nem lesz semmi baja a cicának, az altatás után még kicsit kótyagos lesz, de másnap már semmi baja nem lesz... :)

2011. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!