Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell sikeresen levágni...

Hogyan kell sikeresen levágni a macska karmát? Azaz, hogyan lehet lefogni egy 5 éves kb 6 kilós macskát aki ezt sose szerette? A kaparófa dísznek van, mert azt sem szereti.

Figyelt kérdés

Találtam segítségeket, ami elvileg jó, de gyakorlatban lehetetlen...

[link]


Amúgy ilyen ollónk van.--->

[link]


2009. márc. 2. 20:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egész köürmét kell levágni, hanem a túlnőtt részt..
2009. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha felveszed, akkor karmolni és kapálózni fog. A tanácsom egy kicsi, de annál vérszomjasabb cica gazdájaként, akinek szintén gyakran vágjuk a körmén a túlnőtt részt: szorítsd le a földre, fogd a hátát és a nyakát, így nem tudja használni a lábait. Az állatorvos is így adja be az oltást, a macska kicsit meghunyászkodik, ha nem tud küzdeni. Segítőd egyenként elő tudja venni a lábait, és levágja óvatosan a túlnőtt részt. Arra vigyázz csak, hogy nehogy belevágj az ujjába, mert rossz emléke lesz az esetről...

Amúgy tapasztalatom, hogy nem olyan könnyű, hiszen a macska mozog, közben lesi az ember a rózsaszín, eres részt, illesztgeti a csipeszt... Eltart egy darabig.

2009. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ketten dolozunk Micin. A lányom leül és úgy fogja két kézzel, hogy neki háttal legyen, lábai kifele. Így, ha bedühödik, akkor is csak a levegőben kapálózik, harapni meg csak engem szokott.... Megfigyeltük, hogy a hátsó lábaira érzékenyebb, tehát ezekkel kezdem a körömvágást, aztán térek át a többire, amit jobban elvisel. Mindenképpen szükséges egy jó adag szeretetteljes határozottság! Ha már "káromkodik", akkor rászólok, egy darabig nyugton van, én meg igyekszem minél gyorsabban (nem kapkodva, csakis óvatosan) végezni.

Ha előbb elengednénk, fix, hogy legközelebb is kiharcolná! Szerintem is egy alkalommal végezzetek valamennyi karmával.

A lenőtt karom egyébként balesetveszélyes is: pl. játék közben beakadhat, amit aztán nem tud kihúzni, és ha lendületben van, akár el is törheti a lábát.

2009. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Latom hogy sok embernek okoz gondot a cica korom vagasa. En is megprobaltam de megijedtem lehet tul sokat vagok es fajni fog neki. Par nap alatt raszoktattam a kaparofara.... Szenzacios volt.A kedvenc jatekaval csalogattam oda es ugy tettem mintha nagyon fontos lenne ugy elvenni hogy folmaszon elette a fara.Sikerult az ota szereti es en megnyugodtam latom a letort korom foszlanyokat.
2009. márc. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!