Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt màr gondotok a...

Volt màr gondotok a macskàtok bûzmirigyével?

Figyelt kérdés

Kellett màr kinyomatni? Ha igen, miért? Milyen gondot, tûneteket okozott?

Ezt csak àllatotvos tudja megcsinàlni? Hogyan zajlik ez az egész?

(Amùgy, nem nem fogok egyedûl nekiàllni)

Vagy hogy lehet azt megàllapìtani hogy az a baj?


2011. ápr. 17. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egyik mentett macskánál nyomták, aki korábban nálam volt. Nála a nagyfokú szőrhullás miatt kezdtünk el bőrgyógyászhoz járni. Ő nyomta ki, hogy hátha ettől van. Mert a betelt bűzmirigy bőrproblémát, sőt, fülgyulladást is okoz. Úgyhogy, ha nagyon be van a cica füle gyulladva, erre is gondolni kell.
2011. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyik kutyámnak volt, éveken keresztül kinlódtunk vele...orvos mindig kinyomkodta neki, de rengeteget szenvedett vele
2011. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Másoktól hallottam, hogy ugyanúgy, mint a kutyusoknál a cicáknál is lehet bűzmirigy gond.Orvos valószínüleg megoldja,de nekem herélt fiú cicám van, így, ilyen gondunk nem volt soha.
2011. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves vàlaszolò, nagyon ôrûlôk, hogy ìrtàl, de tudnàl egy kicsit bôvebben beszélni errôl? Igazàbòl a tûnetek érdekelnének egy kicsit bôvebben, hogy a te cicàd esetbéen ez hogy volt, meddig hùzodott és hogyan oldòdott meg utàna?

Akkor szerintem errôl lesz szò nàlunk is, mert igencsak hullik a szôre a cicàmnak, pedig még csak nem is hosszùszôrû... Aamikor az almot takarìtom, akkor làtom sokszor hogy a kakija tele van szôrrel sajnos... A fû sem segìtett neki és kb 3hete volt ivartalanìtva és csippet is kapott a nyakàba, azutàn kezdte el ràzni a fajàt és iszonyat vakarni a nyakàt, ami odàig fajult, hogy mùlhéten megint àllatorvoshoz mentûnk, aki szerint ez bolha allergia és kapott egy krémet 10 napra, de csak mégjobban hullik a szôre! Mostmàr rendesen làtni a bôrét a szôr alatt ami maradt neki...

én is a bûzmirigyre gyanakszom ezek utàn!!

2011. ápr. 17. 12:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Dejò, hogy ìrtatok, de szerintem az elsô vàlaszolò volt nagyon hasolnlò helyzetben... Neki ìrtam elôbb is! Nektek is nagyon kôszi!
2011. ápr. 17. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Nála nem a bűzmiriggyel volt gond. Több lehetséges ok felmerült, többek között, hogy fertőzött az egyik halálos macska betegséggel (FIV, FIP, FeLV). Ezeket sikerült hála istennek kizárni. Most hypoallegén tápot kap, mert a legvalószínűbb ok egy allergia.
2011. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!