Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a cicámat...

Hogyan szoktassam le a cicámat arról, hogy a konyhapultra ugorjon?

Figyelt kérdés
Nincs ajtaja a konyhánknak, szal kizárni se tudom.
2011. ápr. 18. 09:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Van hallása, dorgáld meg. Lássa rajtad, hogy haragszol amikor oda ugrik fel.


Tudod, nevelni is kell.

2011. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

hát, ha veteményes gondod lenne, könnyen segíthetnénk, így viszont azt tanácsolom, próbáld átültetni ezeket a te esetedre:


tüskés ágakat az ágyások közt elszórva, a cica gyorsan leszokik arról, hogy arra járjon.

Ez neked szerintem nem praktikus :D


Cica erős borssal is távol tartható, de ez sem praktikus neked.


A cica nem szereti a citrusfélék, déli gyümölcsök illatát, szóval narancs-citromhéj az ágyások közt, elriasztja.

Én ezt tanácsolom, :) mosd át párszor a pultot valami citromossal( a legtöbb tisztítószernél használják), vagy citromlével ha nem válik be.


Nem szereti az ecet illatát sem, ezt is kipróbálhatod a fenti módon, és szerintem olcsóbb is, de fém és krómozott felületekre semmiképp ne használd! Csak olyan felületen, amin egyébként is lehet.

2011. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretik a zörgős dolgokat sem, én alufóliát kicsit meggyűrtem és azt terítettem a konyhaasztalra mindig mikor elmentünk otthonról (mert amikor otthonvoltunk, sose ugrott fel)m, egy idő után megunta hogy hiába megy fel, zörög és le KELL jönnie, és így leszokott róla. Tudtommal legalábbis :-)
2011. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A macskát erröl leszoktatni nem tudod. Sokan azt hiszik leszoktatták róla, de ha betennének egy kamerát meglepödnének miket csinál a macskájuk mig ők nincsenek ott. Nem véletlen hogy orvos első javaslata ha baba érkezik a házhoz hogy a macskát valamilyen módon zárják el, minimimum tiltsanak neki egyes helységeket.


A gyakoriságot tudod csökkenteni, mindig egy helyen adj neki enni - és persze ez ne a konyha és föképp ne a konyhapult legyen - ha a konyhában adsz neki enni akkor onnan kiszoktatni nem tudod. Viszont ha ott soha nem kap semmit akkor annyira már nem érdekli az a helység.

De ha valamit ottfelejtesz még igy is szembesülni fogsz vele hogy felugrál, megnézi megszagolgatja, beleeszik, attól függöen épp mi az, csak nem olyan gyakran mint edig és nem elötted teszi.


Ezzel az a leggyakoribb gond, ha te mindent jól és következetesen hajtasz végre, feltételezhetően akkor is lesz egy családtagod aki ezt nem követi és 'de aranyos' vagy 'hagy egyen az a szegény macska' cimszóval a lakás minden pontján ad neki valami finomságot, legtöbbször épp a konyhában.


Tehát a lényeg, egy helyen legyen a két tálkája és mindig csakis ott kapjon ételt, sehol máshol. Ha van rá lehetőség ez legyen az erkély, ezzel egy kalap alatt az alom kérdését is megoldod.

2011. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát, az enyém hamar rájött, amint a kis tappancsai az asztalt érték, azonnal lekaptam onnan és letettem a földre. Kis rosszallással a pofiján ,de idővel összerakja, hogy nem szabad.
2011. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

"Van hallása, dorgáld meg. Lássa rajtad, hogy haragszol amikor oda ugrik fel."

Ne haragudj, de ezen akkorát röhögtem... Ennyi erővel le is rajzolhatom neki, mert látása is van...


Kedves kérdező! Tarts készenlétben egy újságpapírt! Ne egy egész újságot, azért... Mondjuk a Blikk-nek egy oldalpárját, amit keresztbe is kettőbe hajtasz, az egyik felét csömböld össze, és amikor felugrik, csapj vele a fenekére! Nem fáj neki, mert csak egy papír az egész, de csörög, és megijed tőle! Pár alkalommal ezt eljátszod, és az agyában társítani fogja a "felugrom a konyhapultra" szitut azzal, hogy a "jön a csörgős ijesztő szörny, ami üldözni kezd". A macska nem hülye, és ez tényleg működik!

A 4. válaszolónak meg egyébként igaza van abban, hogy ha nem vagy otthon, úgyis azt csinál, amit akar...

Ezzel max. azt éred el, hogy amikor látod, legalább akkor nem ugrik fel.

2011. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

"Kis rosszallással a pofiján ,de idővel összerakja, hogy nem szabad."


Aha. Akkor csinálj egy tesztet, 'érkezz meg a boltból', tedd ki a zörgös papirba csomagolt párizsit a konhyhapultra, 'felejtsd ott', majd menj el a mosdóba.

Aztán hirtelen mindenféle elöjel nélkül nézz vissza a konyhába hogy mit csinál a macskád, meg fogsz lepödni.

2011. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

én ilyenkor hangosan elkezdek tapsolni párat neki, rákiabálok, vagy csak hangosabban rászólok, elkezdek nagy dühösen menni felé, általában le is ugrik erre, ha meg nem, akkor megfogom, és leveszem.

bár ettől még nem feltétlen fogja megtanulni,h. nem mehet fel.

2011. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Van itt ezer meg ezer praktika, de már mindenki kimondta a megoldást, a macska OKOS állat. Tudja mikor vagy otthon, mikor nem, tudja mit szabad és mit nem, és azt is tudja, hogy ha nem vagy otthon, akkor a 'nem szabad' érvényét veszti, mert nem látod, és nem vagy ott, hogy megdorgáld.

Nálunk két cica van, meg van tiltva nekik is az asztalra ugrálás, a hálószobába bejárás, stb... és betartják - ha otthon vagyunk.

Egyébként felugrálnak, és a szobába is bemennek, akkor is, ha be van csukva az ajtó, mert rájött az egyik, hogy ha felugrik a kilincsre, akkor kinyílik - a kulcsok sajnos elkallódtak. Ha otthon vagyunk, a kitárt ajtó ellenére sem merészkednek be a hálóba. Érdekes, mire hazaérünk mindkettő ott nyújtózkodik az ágyon, és hiába vannak kizavarva, megdorgálva, újságpapírral helyreigazítva, úgyis azt csinálnak, amit ők szeretnének. Ez egy eleve elvesztett csata :)

A cicák nagyon intelligensek, jobban, mint azt bárki is gondolná. :)

2011. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Az a helyzet, hogy most nőtt meg akkorára, hogy fel tudjon ugorni a pultra. Fogok kísérletezni azokkal, amiket tanácsoltatok. Remélem még elég pici ahoz, hogy megszokja. Ha odáig eljutunk, hogy ha itthon vagyunk-pontosabban, ha anyukám itthon van- nem ugrik fel, már nyert ügyem van. :) Köszönöm!!
2011. ápr. 18. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!