Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon aggódom! 7-8 hetes...

Nagyon aggódom! 7-8 hetes fajtiszta ragdoll kiscica hasmenéssel. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Négy napja került hozzánk a kiscica. Első két napban kemény volt a széklete, de tegnap elkezdett hígulni és mára már teljesen híg volt, sőt estére már vér is volt benne. Csak ma 4-5 alkalommal volt wc-zni és mindig fosott. Pisilni ma nem is pisilt. A gazdi akitől vettük azt mondta, hogy ajánlott Royal Canin 34-et adni neki, de ezt itt ahol élünk nem lehet az állatpatikában kapni, ezért netről rendeltünk, de sajnos még 1-2 nap míg az megjön. Viszont ennie addig is kell valamit és whiskas junior nedves tápot adunk neki. Ez az egyetlen amit hajlandó megenni. (Szóval étvágya az van, egyébként nem is kicsi. Van hogy óránként a táljához somfordál.) Száraz tápot még nem eszik. Tejtermékeket is adtunk neki a volt gazdi javaslatára. Abból is próbáltunk többet is, de egyiket sem fogyasztotta nagyon, csak keveset: zsírszegény tej, anyatejpótló porből készült tej, whiskas macskatej meg zsírszegény tejföl. Egyébként interneten olvastam olyat, hogy hasmenés lehet a környezetváltozástól, újtól való félelemtől is a cicának, de nem tudom. Az a helyzet hogy nagyon aggódom érte, mert az előző cicánk betegségben halt meg és nagyon nehezen viseltük. Ő meg még olyan kis fiatal, gyenge, érzékeny a szerevezete, hogy nagyon féltem mindentől. Nem rég került hozzánk és hát nem nagyon tudunk még mi sem kiigazodni rajta, mikor mi a baja, mit miért csinál stb. ezért próbálok segítséget kérni témában jártasabbaktól!
2011. ápr. 18. 22:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Oooh, de sajnálom. :\ Őszinte részvétem. Mikor a miénk beteg volt nekem folyton csak az a gondolat volt a fejemben és nem hagyott nyugodni hogy "csak nehogy meghaljon". Szörnyen féltem tőle, de végül hálaistennek felépült és most minden rendben vele. Azóta már 10 hetes múlott, remélhetőleg már elég erős a szervezete és nem lesz semmi gond vele. Itt egy videó róla, ahol megnézhetitek milyen tündéri kiscica:

http://www.youtube.com/watch?v=6MFWCiI-Tls

2011. máj. 16. 22:27
 12/21 anonim ***** válasza:

ugyanúgy néz ki, mint a miénk volt.

véletlenül nem Soroksárról hoztátok?

:O

2011. máj. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mi Budapest külvárosában vettük, egy csinos fiatal fekete hajú csajszitól. Ebből már kiderülhet számodra hogy egy helyről vannak e.
2011. máj. 17. 00:24
 14/21 A kérdező kommentje:
De ha minden igaz a soroksári úton mentünk mi is sokat kifele aztán lefordultunk jobbra.
2011. máj. 17. 01:17
 15/21 anonim ***** válasza:

Ugyanonnan hoztuk igen.


Azért hasonlított annyira a miénkre.

nézd csak



[link]

2011. máj. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Hát ez gyönyörű...

Mi telefonon tartottuk a kapcsolatot a gazdival folyamatosan. Mindig felhívtuk ha valami baja volt a cicának hogy mit kéne, hogyan kéne. Ilyenkor mindig rákérdeztünk hogy a többi kiscica (a testvérei) hogy vannak, mi újság velük. Telefonba mindig egyből rávágta gondolkodás nélkül hogy velük minden rendben, és hogy a többi gazdival is tartja a kapcsolatot telefonon és senkinél nem volt még semmi probléma, csak nálunk. Ez azért durva. Most mit tervezel? Teszel valamit az ügy érdekében? Beszélsz a csajszival? Mi igazából gondolkodtunk rajta hogy felhívjuk, de rájöttünk ha eddig ment a telefonba a hazudás szemrebbenés nélkül, akkor most sem lesz másképp. Mindenesetre a többi cicaimádónak jó lenne tudni róla, hogy nem feltétlenül érdemes ott cicát vásárolni! Legalábbis ilyen fiatalon nem. Azért a ragdoll meg a birman cicafajta (amiket ő adott el) nem hiszem hogy ilyen sorsot érdemelnének...

2011. máj. 18. 13:51
 17/21 anonim ***** válasza:

A barátom megállapodott a hölggyel, hogy a következő alomból kap majd egy cicát, de csak kicsit idősebben hozza el ha már látta orvos.


Amikor mi elhoztuk a cicát, a másik kettő elég dekoncentrált volt.

Mintha le lettek volna szedálva.

A lány cica meg sem mozdult.


Ült és nézett maga elé.

A 2 kisfiú is furcsa volt nekem, én sziámis vagyok.

Ahhoz vagyok szokva hogy amikor mentem cicáért mindig nagy rohangálás fogadott.

Itt meg bágyadtak voltak.

A hölgy azzal indokolta hogy most keltek fel.


Ha a te cicádnak is hasonló vírusa lett volna, az kiderült volna az orvosnál.

Remélem minden rendben lesz a cicával.

Vigyázz rá nagyon!


A tenyésztőnek ne mondd, hogy egymásra akadtunk. Még a végén visszavonja az ajánlatát hogy kapunk egy kiscicát a következő alomból.

Köszi.

2011. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Mikor mi mentünk a cicáért, akkor is nagyon kábák voltak és nekünk is ezt mondta, hogy azért mert éppen akkor ébredtek fel. Na mindegy, persze nem fogunk szólni neki. Mi örülünk hogy jól van a mi kis cicánk és reméljük ez már így is marad. Köszi az infókat és a válaszokat egyébként!
2011. máj. 19. 19:34
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Na most én valamit nem értek. Vettetek SZAPORÍTÓTÓL kiscicát (Nem megmondtam, hogy az? Ilyet tenyésztő NEM csinál!), pórul jártatok, és most azon aggódtok, hogy megtudja??? És onnan akarod a következőt is? Halál komolyan ezt a nőt akarjátok még ezek után is támogatni és adni alá a lovat?? Az ilyenek addig csinálják, amíg van aki megveszi tőlük a "termést"...
2011. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
25%

Utolsónak:

Az előző cicáért fizettünk nem keveset, sajnos egy héten belül kimúlt.

A következő cicát térítésmenteset hozhatnánk el majd.

2011. máj. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!