Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem nyávog a cicám?

Miért nem nyávog a cicám?

Figyelt kérdés
Mióta meg van, egyáltalán nem nyávog (csak elvétve heti 1x max véletlenül). Most 4 hónapos fiu cica. Próbáltam már, hogy mutatom neki a kaját, de nem adom oda, de akkor is csak dorombol és dörgölőzik. Engem nem zavar, hogy nem nyávog, legalább csendben van :), de barátnőmet eléggé zavarja. Volt már valakinek hasonló?
2009. márc. 4. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik cicánk is ilyen volt, sajnos csak néhány hónapig élt velünk, de ő is, elejétől fogva csak tátogott, meg dorombolt. Ha semmi egyéb tünetet nem fedezel fel, mintha fájna valamije, eszik rendesen stb., akkor ő ilyen és kész:) vannak ilyen cicák.
2009. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Az én lány cicám nyáron költözött be az utcáról, és tele volt kullanccsal, 2-3 napig itt sírt szakadatlanul a ház körül. Eldöntöttük, hogy befogadjuk a másik mellé aki szintén az utcáról jött 3 éve, kiszedtük az összeset azóta sose nyávog, de a másik se csak nagyon ritkán. De a kicsiről tudom hogy ha akar rengeteget tud.

A régi macskáim bezzeg folyton nyávogtak. Úgy látszik az új macskagenerációkból kevesebbet nyávognak.

2009. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Nekem három macskám van az egyik állandóan nyávog, úgymond beszélget velünk, a középső egyáltalán nem mostlesz két éves de nagyon ritka ha nyavikol egyet. De semmi baja neki, ez ugyanolyan lehet mint az embereknél, valaki beszédesebb, valaki nem. Emiatt ne aggódj.

Ő másképp fejez ki mindent a dorombolásával, meg azzal hogy dörgölőzik.

2009. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én cicám 1-1,5 éves volt, amikor elkezdett nyávogni. De ne tudd meg milyen hangja van annak a cicának :DDDD

szerintem nem baj, majd nyávog később.

Én is próbáltam mindent, emelgettem a kaját a feje fölé de semmi hangot nem adott ki csak szétcsikarta a kezem és ugrált fel :DD azt is próbáltam, hogy picit megszorítom a mancsát, hátha nyávog... de nem :))) semmi.


De most már nyávog mindig :)

2009. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van két cicám,testvérek a kicsinek akkora a hangja,hogy felveri az egész lépcsőházat a tesójának olyan kis picike édes hangja van.Mikor kicsi volt én is meg voltam ijedve,hogy lehet néma,de nem neki kis hangja van :)
2009. márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem vagy 2 cicám az öreg inkább néz mint egy dilis és dorombol a fiatal pedig szó szerint beszélget! apukám ellésnél egy kis csöndben mondja: itt vagy? a cica: minyáúúúú! :D a macskák külön személyiségek! ez így van jól! akkor lenne baj ha még dorombolni sem dorombolna! és nyávogás közben szorongva visít akkor baj van de így ok minden!
2009. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az én cicám kiskorában nagyon keveset nyávogott,most másfél éves,de csak akkor nyávog,ha nagyon akar valamit...kijönni,bemenni valahonnan valahová,jutalomfalatért viszont mindig nyávog:)

lehet,hogy majd ő is elkezd jobban nyávogni:)

2009. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám már 7 hónapos. Nem nyávog, csak tátog. nem baj, ha nem nyávog. és ha néha nyávog,az amúgy is azt jelenti, hogy nem néma.
2009. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!