Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő kell egy másfél...

Mennyi idő kell egy másfél éves macskának, hogy megszokja az új környezetét, gazdiját?

Figyelt kérdés
Kérlek,segítsetek!Sajnos el kellett ajándékoznom másfél éves kan cicámat.Szívem szakadt meg,de muszáj volt.Most 3 napja,van az új helyén,de elbújt a szállítódobozában,csak van és nem mernek hozzányúlni ,mert fúj a cica.Enni valamennyit eszik.Bennti cica volt,és most is bennt lakik.Mennyi idő kell neki?Mit csináljon az új gazdi,hogy megszeresse a cica!Egyáltalán meg fogja szokni!Írjatok légyszi!
2011. ápr. 24. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Türelem az legyen az újgazdinak,szegény cica azt sem tudja mi történt vele.Nyugodtan hagyják a dobozában , pár nap és elő jön. A kaját lehet egyre távolabb tenni a doboztól.Lényeg hogy ne akarják erőszakkal megfogni és beszéljenek hozzá minnél többet.Megfogja szokni az új helyet az jó jel ha eszik.Azért marad a szállítódobozban mert az az egyettlen dolog amit ismer és az jelenti számára a biztonságot ,olyan helyre kell rakni ahol jól látja mi történik körülötte.Látni fogja hogy jó helyen van egyre többször és egyre hosszabb időre fogja elhagyni a helyét ,ismerkedni fog az új otthonával.Arra figyelni kell ne legyen ajtó,ablak nyitva ahol kiszökhet.
2011. ápr. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem az is fontos lehet, hogy a cica közelében mindenképpen kerüljük a hirtelen mozdulatokat és a hirtelen hangos zenéket. Szerintem hamar meg fogja szokni a helyet, csak idő kell neki. Tényleg ne akarjuk erőszakkal "irányítani". mert akkor lehet, hogy tényleg nem nagyon fog kijönni a dobozából. Ne keseredj el! :)
2011. ápr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!Ez nagyon nehéz most nekem.Remélem tényleg hamar hozzászokik mindenhez.Nem tudjátok,kb 2-3 hét kell neki?Vagy hónapok is?El se tudom képzelni,hogy még lehet boldog cica.
2011. ápr. 26. 10:59
 4/5 anonim válasza:
Szerintem ez minden cicánál változó, az a lényeg, hogy ne add fel! :)
2011. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lesz ő még boldog, ne félj te attól! ;)Csak idő kérdése
2011. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!