Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Konkrétan milyen tápot ajánlot...

Konkrétan milyen tápot ajánlotok neki?

Figyelt kérdés

kb. 7-8 hónapos ivartalanított lány cicámnak kb a tavasz kezdete óta eléggé hullik a szőre. nem látszik a bundáján a hiány, de mindenhol ott a szőre. ha kicsit nyirkosabb tenyérrel megsimogatom, akkor tiszta szőr leszek.

az állatorvos azt mondta,h. a rossz minőségű kaja miatt.

konkrétan milyen prémium tápot kéne neki adni? közelítő árat is mondjatok légyszi, ha tudjátok.


2011. ápr. 25. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Eddig mivel etetted?

Szerintem jó az Acana, Orijen, Royal Canin száraztápja, és mellé kiegészítésként husit, magas hústartalmú alutasakosat, konzervet adj.

2011. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

tudom melyikek ezek a prémium tápok, de azon belül konkrétan?

vagy esetleg a közepes árúak, mint a Happy Cat, vagy a Cat Chow is beválhat? mert azért az Orijen pl. túl drága sztem..

v esetleg nincs direkt szőrhullásra vmi?

eddig konzervet kapott, Whiskast, meg ilyen olcsókat, plusz Whiskas száraztápot, meg néha kap csirkét, párizsit, ilyesmit.

2011. ápr. 25. 09:20
 3/12 A kérdező kommentje:
ja amúgy az állatorvos a Hillst javasolta, de lehet,h. csak azért, mert ők azt forgalmazzák, promotálják ott a rendelőben...
2011. ápr. 25. 09:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy az élelmiszerboltokban kapható tápok nagyon rosszak, csak hulladék és selejt van bennük, ez a konzervekre fokozottabban igaz.

Elsősorban száraz tápot kapjon, és ha azt megette, ki lehet egészíteni jó minőségű! konzervvel.

A Royal Canin-nak van kifejezetten szőrtápláló tápja például. Ha Cat Chow-val akarod etetni, adj neki mellé multivitamint, mert az a táp nem sokkal jobb mint a whiskas.

2011. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Royal Canin:


[link]


Vitamin:


[link]

2011. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De a Hills is jó.
2011. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

tudom,h. vacakok, már amúgy is akartam neki jó minőségű száraztápot, csak nem tudom milyet.


egyébként anyukám kérdezte,h. C- vitamin kell nekik? és ha igen, akkor be lehet adni abban a kis tabletta formában, ami embernek való?

2011. ápr. 25. 09:29
 8/12 A kérdező kommentje:
09:27-es: köszi, ez a RC jónak tűnik. de ez elég jó, emellé már nem kell a multivitamin paszta ugye? mert azért az megdobja a költségeket.
2011. ápr. 25. 09:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Nemkell neki C vitamin, a macskák szervezete előállítja ezt a vitamint.

Soha ne adjatok neki embernek készült gyógyszert, vitamint, a veséje láthatja kárát, ráadásul az összetétele embereknek lett kitalálva, nem macskáknak, csak ártanátok vele hosszú távon. Nektek sem ajánlott a cicáknak készült gyógyszer, vitamin. :-) (csak hogy szemléltessem)

2011. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az RC mellé nem kell vitamin, sőt, nem is szabad, mert túladagolnátok.
2011. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!