Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát lakásba állatkinzas?

Macskát lakásba állatkinzas?

Figyelt kérdés
Szeretnék macskat egy 45nm-es lakasba, de sokat azt mondjak, h ez "allatkinzas". Én nem értek ezzel egyet. egyedul lakok, 12 orat melozok, de régen is volt macskank és naon szeretem, biztos vok benne, h jo dolga lenne nalam. Segitenétek meggyozni arrol, h jol fogja magat érezni nalam?!
2011. ápr. 25. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nem engeded ki soha, nem fogja hiányolni a kint létet és a lakást tekinti élőhelyének. Meg vannak kifejezett szobamacskák. Az én macskám is benti, panelben lakom, és nem látom rajta, hogy szenvedne.
2011. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
NEM állatkínzás! Csak nyugodtan! :)
2011. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
barátomnak 3 macskája volt, már csak 2, egyik nemrég halt meg 19 (!) évesen, másik kettő is olyan 12-15 évesek.
2011. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nem hiszem,h. az lenne, azt fogja megszokni. megvan az előnye is: kevesebb veszély leselkedik a macskára, mintha kijárós lenne. igaz, kevesebb izgalom is.

de én is tartanék bennt macskát.

2011. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A miénk 54 nm-en élt, csak az erkélyre tudott kimenni. Emiatt nem hinném, hogy nagyon szenvedett, de biztosan jobb lett volna neki, ha kicsit kijárhatott volna egy biztonságos kertbe a fűbe hemperegni egy kicsit, nézegetni a madarakat, vadászni a bogarakra, stb.


Az viszont szerintem nem jó, hogy egyedül élsz és 12 órát dolgozol. Én ebben látom a nagyobb problémát. A macska sem szeret egész nap egyedül lenni, kell neki a társaság. Takarítani kell a vécéjét, mindig tiszta kell, hogy legyen, különben félrepiszkít és emiatt szenved. Ha nálunk ilyen történt, én ezután mindig láttam rajta, hogy szégyelli magát, bűntudata van.


Én a magam részéről, ha egyedül laknék és 12 órákat dolgoznék, nem hoznék állatot a lakásba. Legalábbis, kutyát, macskát biztosan nem. Ott van a hörcsög, annak kisebb hely is kell, elalszik egész nap, este barátkoztok, nappal meg alszik. De ha már mindenképpen macskát akarsz, akkor meg lehet, hogy jobb lenne kettő, úgy nem unatkoznának annyira. Csak kettőnek még kisebb lenne a lakás, drágább a kaja, gyakrabban kell tisztítani a vécét. Szóval én nem ajánlom, de a te döntésed. Szerintem járj inkább társaságba... :)

2011. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez kétoldalú dolog, megvan az előnye és a hátránya is a lakásban tartásnak. A macska nem tudja elmondani hogyan érzi magát, mit szeretne igazából, ezért ez a mi döntésünk, mi felelősségünk. Hátránya mindenképpen az hogy ingerszegényebb lesz a cica élete sok olyan dologból kimarad amit a kinti macskák megtapasztalhatnak, ezért is fontos a benti cicával nagyon sokat foglalkozni, lekötni a figyelmét hogy ne érezze az életét sivárnak és unalmasnak. Másrészről ott van az előnye, hogy a cicáról így sokkal jobban tudunk gondoskodni, nincs annyi veszély mintha kint élne. Nem ütheti el autó, nem tépheti szét a kutya, nem támadhatják meg más macskák, nem mérgezhetik meg stb. Nagy kérdés persze hogy a macskák mit választanának ha rajtuk múlna, a nyugis, biztonságos, meleg, kényelmes és hosszú életet vagy a rövidebb viszontagságokkal teli, de kalandokban jóval gazdagabb életet. Ezt sosem tudjuk meg mert ők nem tudják elmondani.:)
2011. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy egy macskának kertes ház való ahova bejöhet, kimehet... Vadászhat, szaladgálhat fára mászhat stb Nem hinném, olyan nagy élmény nekik egy panel lakásban, bútorokon ugrálni, ablakon nézegetni a külvilágot. Szeret télen elnyúlni a szobában, de jó időben imádnak a szabadban lenni, fűben hemperegni, más macskákkal játszani...Mindenkinek a saját döntése, de én biztos nem zárnék be egy macskát panellakásba.
2011. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
3 nap 12 ora melo, 3 nap pihi. informatikus vagyok, szal a szabadidom nagy részét itthon tolteném vele. mindenképp macska kéne, de akkor nem ha ő nem élvezné. kerteshaznal lako macsekokat tudtommal nem szivesen engednek be a hazba, mert nem lehet nekik megtanitani, h ne az agyban sziesztázzanak és bacik, élősködök ne koltozzonek át az emberbe. szoval kerteshazas macskak télen faznak és tényleg, az elobb felsorolt veszélyek varjanak rájuk. 2 macskat nem hiszem, h bevalalnék. eddig egálra áll a negativ/pozitiv válaszok száma. köszönöm az eddigi valaszokat.
2011. ápr. 25. 23:20
 9/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk így nem annyira rossz az időbeosztás.

De azért még mindig elég rossz 3-szor fél nap egyedül egymás után.

Az a 12 óra hogy megy? Mindig ugyanakkor vagy váltakozva?

2011. ápr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
2 délelottos 3nap aztan 2 éjszakas 3nap.
2011. ápr. 26. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!