Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha állatkínzás szemtanúja...

Ha állatkínzás szemtanúja voltam, hova vagy kihez fordulhatok? Mit tehetek a megakadályozására?

Figyelt kérdés
Ma láttam,ahogy egy kövér nő és családja újszülött kiscicákat gyilkolászik. egy vödör vízbe fojtja őket, és többszöri kérésemre,hogy adja nekem, vagy eladom őket sem volt hajlandó abbahagyni ( pedig így ő is megszabadul a cicáktól ha nincs pénze etetni őket ), inkább megfojtotta őket. Mit tehetek??? Kihez forduljak? Ez állatkínzás, és bünteti a törvény!
2011. ápr. 26. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Megvan még a vödör a cicákkal?Én rendőrt hívnék,elmondanám,hogy mit láttam,ha még meg van a vödör,az bizonyíték.Hogyan magyaráznák meg,hogy mit keresnek a cicák,pont az ő telkükön a vödörben?22/F
2011. ápr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

jesszusom...retardált idióták!! Remélem az ő családjukkal is hasonló történik!! Adná az isten!

Van valami bizonyítékod hogy vízbefolytották a cicákat?Videó,a cicák holt teste?Bizonyíték nélkül szerintem nem sokat lehet tenni... Próbáld meg a rendőrségen feljelenteni őket,hátha elkapják a grabancukat!

2011. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lett volna a legjobb rendőrt hívni, mikor csinálta és akkor tetten érték volna...most már lehet nincs bizonyíték sem.
2011. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem hívtam rendőrt, teljesen leblokkoltam :( nem akartam hinni a szememnek :( azt mondták van még macskájuk és most fognak szülni és rengeteg kiscica lesz még.

elég lutrigyanús mi van ha épp nem vagyok jelen,mikor csinálják..

ha most hívok rendőrt még ott lehetnek a vödrök a cicákkal??? ez kb 2 órája történt.

2011. ápr. 26. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már semmit nem tudsz tenni!:S

És tuti hogy már nincsenek ott a macska tetemek.Maximum annyit tudsz tenni hogy figyeled őket és ha legközelebb ilyet tesznek rögtön szólsz a rendőrségnek!

2011. ápr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gfero ***** válasza:
100%
most már nem tudsz tenni semmit még ők tudnak beperelni becsületsértésért.legközelebb csinálj róla több fényképet és egyből hívd a rendőrséget így lesz bizonyítékod esetleg még áthívhatsz valakit hogy legyen szemtanú is
2011. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Nagy mázlijuk volt hogy nem én és a párom voltunk ott, mert tuti olyan parasztlengőst kapott volna az a retardált barom, hogy a beton adja a másikat... Biztos nem tudtam volna uralkodni magamon...
2011. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként tegyél csak feljelentést, hátha egy rendőr megjelenése elveszi a kedvét hogy a továbbiakbanm ilyeneket csináljon. Ha szomszéd, és a közelben lakik, a meglévő macskáit befognám és elvinném valami alapítványhoz. Vedd fel kapcsolatot állatvédőkkel, legyen csak visszhangja.
2011. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint nagy cicabarát és egy "átokrossz" sziámi gazdija, természetesen magam is megütköztem ezen a brutalitáson.


Csak sajnos ez esetben a jog, a törvény aligha segíthetne - és ezt már szakmabeliként vagyok kénytelen mondani. A Btk. állatkínzásról szóló szakasza ugyanis tartalmazza az "indokolatlanul" szócskát. Vagyis csak az büntetendő, aki "indokolatlanul" bántalmazza az állatkákat úgy, hogy az pusztulásukhoz, vagy maradandó egészségkárosodásához vezet. Megfelelő indokot pedig ugyebár nem nehéz találni (pl. túlszaporulat megakadályozása, vagy a cicák betegek voltak és ezért csak a további szenvedéstől akartam megmenteni őket stb stb stb, fantázia kérdése hogy ki mit hoz fel mentségként).


Más esetekben az "eredmény" (pusztulás, maradandó egészségkárosodás) is lényeges. Ezek nélkül nincs szó büntetőjogi értelemben vett állatkínzásról. Szóval ha valaki püföli a macskáját vagy a kutyáját, de ezzel nem okoz neki maradandó egészségkárosodást, akkor ez nem vétség.


Szóval ez esetben tényleg egy izmos barát tudna segíteni, s nem annyira a törvény...

2011. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

felvettem a kapcsolatot az állatvédőkkel, akik igyekeznek megoldást találni a dolgokra, hát reménykedünk..

ha lenne valakinek bármilyen felgyülemlett feszültsége vagy sérelme, akkor én tudok egy címet,hogy hol töltse le ;)

és várom a további segítségeket,hogy mit lehet tenni azért,hogy felmutatható eredmény is legyen!

2011. ápr. 28. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!