Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálhatunk a macskával,...

Mit csinálhatunk a macskával, hogy ne bántsa a környező fákon élő madarak fészkelt/fiókáit?

Figyelt kérdés
7 hónapos macskánk tegnap óta rendszeresen fosztogatja a rigó fészkeket, tegnap megölt egy néhány napos kis rigót ma pedig egy kicsit idősebb, néhány hetes fiókát fogott akit nem sikerült megölnie.Még nem tudja olyan hatékonyan megölni őket, mert még kezdő, de a rigókat naponta terrorizálja, és félő,hogy ha nem állítjuk meg néhány hét múlva egy darab rigó se lesz a környéken...lehet valamit tenni vele??
2011. ápr. 26. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Macskát tanítani nem lehet, fegyelmezni sem...önálló állat, nem olyan mint egy kutya. Imád vadászni és ez ösztönös cselekvés, ez ellen tenni nem tudsz, majd a madarak idővel máshová fészkelnek. Nekem is minden levadásztak a környéken...ez van, macskák.
2011. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

semmit, a macska egy szabad állat nem tudod megakadályozni, hogy ne vadásszon, a vérében van. Elköltöztetni meg úgysem tudod a madarakat.

Ő ezt nem gonoszságból csinálja, csupán ösztön

2011. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
a macska sajnos nem tanítható arra hogy ne vadászon ezt ösztönösen csinálja
2011. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk sem volt maradása se a madárkáknak, se a kedves kis gyíkoknak, békáknak a cicák miatt.

Nem nagyon lehet vele mit csinálni, max. ha bezárod a házba.

Egyébként annyi jó hírrel szolgálhatok, hogy ahogy idősödnek felhagynak ezzel. Legalábbis nálunk a az idős, de még a felnőtt macskák sem csinálnak már ilyesmit. Itt van a fészek, tavaly is benne voltak a kismadarak. Nem érdekli a macskákat. Egyszer télen láttam, hogy kapaszkodik a vékony ágakon és próbálja megközelíteni, de felhagyott vele. Nem is értem mit akart, hisz akkor nem volt lakója a fészeknek. :)

2011. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként a macskák nálunk nem fognak egeret, az egerek ott szaladgálnak nagy nyugodtan a fákon. Úgy értem tüzelőn, nem élő fán.


Madár és vakond a trendi....

2011. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz, készíts tüskés gallyakból gallért azoknak a fáknak a törzsére, amelyikeken a madarak fészkelnek.


Én ezzel védem a hülye macskámat, hogy fel ne másszon olyan fákra, amikről aztán nem tud lemászni. Ha jól megcsinálod a gallérokat, nem tud felmászni.

2011. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!